Serdecznie zapraszamy do biblioteki w Szkole Podstawowej w Czerwonce na kiermasz książki. Do kupienia m. in. bajki, powieści, słowniki, książki kucharskie i kolorowanki. Ceny od 2 zł do 20 zł. Dochód ze sprzedaży przeznaczymy na zakup nowości wydawniczych i lektur.
Bibliotekarki
26 października 2017 r. w Szkole Podstawowej nr 3 w Biskupcu odbył się IX Międzyszkolny Konkurs Piosenki i Pieśni Patriotycznej. Z dumą informujemy, że nasza uczennica Amelia Kwiatkowska, która wykonała utwór „Kolęda warszawska”, zajęła I miejsce! Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Od 23 października do 19 listopada 2017r. trwa zbiórka karmy dla bezdomnych kotów i psów z naszej gminy i okolic w ramach akcji "Przygarnij psiaka lub kociaka - Biskupiec i okolice". Nasza szkoła również przyłączyła się do tej szlachetnej akcji. Koordynatorem działań na terenie Czerwonki jest uczennica klasy 3G - Lidia Bajcer. Zbieramy karmę suchą i mokrą (przede wszystkim dla kotów). Mile widziane są również: koce, kołdry, legowiska - budy, transportery, klatki, akcesoria typu smycze, obroże, miski itp., zabawki, środki czystości (rękawiczki, płyny dezynfekcyjne), kuwety, żwirek, specjalne mleko dla kociąt. Wymienione rzeczy należy włożyć do pudła, które znajduje się przy sali nr 8. Dziękujemy!
Więcej szczegółów akcji na Facebook'u: https://www.facebook.com/Przygarnij-psiaka-lub-kociaka-Biskupiec-i-okolice-1624267104452360/
24 października 2017 r. w murach naszej szkoły gościliśmy Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty Pana Krzysztofa Marka Nowackiego, Dyrektora Wydziału Nadzoru Pedagogicznego Panią Wiesławę Szafrańską-Bortkiewicz, Wizytatora Kuratorium Oświaty Panią Jolantę Wasilewską, Burmistrza Biskupca Pana Kamila Kozłowskiego i Sekretarza Gminy Pana Zbigniewa Szala. Uczniowie przygotowali krótki program artystyczny, który składał się z wierszy i piosenek. Występy młodych artystów zostały docenione i nagrodzone brawami. Uczniowie wręczyli gościom własnoręcznie wykonane jesienne bukiety i pamiątkową laurkę. Pan Kurator podziękował za bardzo miłą atmosferę. Pozytywnie oceniona została również szkoła. Nasz gość podkreślił, że jest ona niezbędna lokalnej społeczności. Uwieńczeniem uroczystości było wykonanie wspólnego zdjęcia.
18 października 2017 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w uroczystym
apelu z okazji XVII Dnia Papieskiego. Tegoroczne hasło brzmi: "Idźmy
naprzód z nadzieją". Na początek, uczennice klasy 3G - Karolina Uzorko,
Lidia Bajcer, Paulina Pompecka, Magdalena Turowska i Izabela Piskorz - przypomniały
wszystkim zgromadzonym życiorys papieża Jana Pawła II oraz ideę organizacji
obchodów Dnia Papieskiego. Następnie mogliśmy wysłuchać koncertu
"Pieśni dla Papieża" w wykonaniu chętnych uczniów z poszczególnych klas.
Każdy z występów cechował się ogromnym zaangażowaniem i otrzymał
gromkie brawa publiczności. Apel przygotowała p. Ewelina Jankowska.
16 października 2017 r. rozpoczynają się rozgrywki Szkolnej Ligi Unihokeja, organizowanej przez p. Dariusza Marchlewskiego. Mecze będą rozgrywane podczas przerw międzylekcyjnych. Aktywne przerwy z unihokejem to doskonały pomysł na spożytkowanie energii, odprężenie i relaks po intensywnym wysiłku umysłowym. W pozytywny sposób rozładowują złe emocje i stres, uczą dyscypliny i odpowiedzialności. Dzięki dodatkowym zajęciom sportowym w czasie przerw nasi uczniowie mają możliwość rozwijania pasji sportowej i doskonalenia sprawności fizycznej. Rywalizację o Puchar ‘’Smoczej Jamy” tradycyjnie zaczynają dziewczęta – uczennice klas IV SP – III G. Powodzenia i udanej zabawy w duchu fair play!
Harmonogram rozgrywek Szkolnej Ligi Unihokeja Dziewcząt 2017/2018 o "Puchar Smoczej Jamy”:
13 października 2017 r. w Szkole Podstawowej w Czerwonce odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej przygotowany przez społeczność uczniowską pod kierunkiem p. Marzeny Lompy i p. Aliny Radziszewskiej – opiekunów Samorządu Szkolnego. Na uroczystość przybyli nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi, emerytowani pracownicy, przedstawiciele Rady Rodziców oraz uczniowie. Apel poprowadziły uczennice klasy 3G – Karolina Uzorko i Magdalena Turowska. W części artystycznej zaprezentowano przedstawienie teatralne pt. „Szkoła”, w którym młodzi artyści odtworzyli – słowem, gestem i piosenką – klimat szkolnego życia.
W przedstawieniu wystąpili: Amelia Kwiatkowska, Wiktor Chodań, Ania Łyczak, Agnieszka Jędrzychowska, Ania Grzybowska, Kasia Budziszewska, Kamil Uzorko, Dawid Bałdyga, Julia Adaszczyk, Paulina Chamyga, Sara Prusińska, Karol Bełdowski i Kacper Ciechacki. Inscenizacja wywołała wśród publiczności salwy śmiechu, a trud, wysiłek i poczucie humoru występujących na scenie aktorów zostały nagrodzone gromkimi brawami. Życzenia zdrowia, pomyślności i sukcesów złożyli uczniowie klasy 1SP – Filip Bełdowski i Mikołaj Teszner, a wszyscy pracownicy szkoły zostali obdarowani kwiatami.
W części oficjalnej przedstawiciele Rady Rodziców p. Bożena Łyczak i p. Joanna Ciechacka wyraziły swoje podziękowania i słowa uznania dla trudnej pracy pedagogów. Następnie głos zabrała Pani dyrektor Małgorzata Flont, która również złożyła serdeczne życzenia wszystkim pracownikom, podziękowała za trud włożony każdego dnia w kształcenie i wychowanie młodych pokoleń oraz wręczyła Nagrody Dyrektora wyróżnionym pracownikom szkoły.
Na zakończenie uroczystości wystąpiły dziewczyny z grupy ‘’The Shadows” – Lidia Bajcer, Paulina Pompecka, Magda Turowska, Karolina Uzorko, Wiktoria Rowińska i Julia Włoch, które zaprezentowały nowy układ taneczno-sportowy. Był to taniec z przesłaniem – w trakcie trwania pokazu dziewczyny przekazały pałeczkę swoim młodszym koleżankom z klasy 6SP, aby te kontynuowały tradycje taneczne w naszej szkole. Szóstoklasistki wystąpiły w składzie – Kornelia Chodań, Rozalia Romańska, Joanna Chankowska, Roksana Benecka, Magda Werner i Maja Piskorz.
11 października 2017 r. uczniów klasy pierwszej szkoły podstawowej odwiedził Burmistrz Biskupca pan Kamil Kozłowski oraz policjant z Komisariatu Policji w Biskupcu. Spotkanie odbyło się w ramach akcji „Bezpieczna gmina”, a jego celem było przypomnienie dzieciom zasad bezpiecznego poruszania się na drogach. Nasi uczniowie otrzymali z rąk Pana Burmistrza elementy odblaskowe, by zgodnie z przepisami, a przede wszystkim dla własnego bezpieczeństwa, byli widoczni na drodze.
7 października 2017 r. w Biskupieckim Centrum Kultury, Turystyki i Sportu zorganizowano test „Co wiesz o Biskupcu?”. Miło jest nam poinformować, że w klasyfikacji biskupieckich firm, instytucji, organizacji i urzędów, reprezentanci naszej szkoły – nauczyciele p. Dariusz Marchlewski i p. Paweł Gacioch – zajęli II miejsce. Gratulujemy!! W klasyfikacji szkół – uczniowie klas szkoły podstawowej zajęli 9 miejsce, a uczniowie gimnazjum – 6 miejsce.
Uczniowie klas edukacji wczesnoszkolnej, tj. "0" - III, 2-X-2017r. wybrali się do sąsiedniej wsi Węgój, aby w ramach zajęć z regionalizmu poznać ciekawe postacie ludowe: Gieracha, Kłobuka, Smętka, Topicha i inne. Było wiele śmiechu, ale nie obyło się bez strachu. Ukryte w różnych miejscach straszydła wyglądały jak kukły, ale gdy zaczynały się ruszać, dzieciaki uciekały aż się kurzyło. Paniom też serce zabiło mocniej... Kiedy już wszyscy oswoili się z widokiem straszydła, dzielne maluchy, z ochotą podejmowały różne dziwaczne zadania.
Podczas zajęć poznały regionalne postacie, uczyły się odczytywać mapę terenową, wspólnie działały aby zdobyć nagrodę. W krótkim czasie edukacyjnej zabawy poznały wiele ciekawych miejsc, do których z pewnością wrócą wiosną. Wędrówka po łąkach, polach i lasach nad urokliwym jeziorem bardzo przypadła uczniom do gustu. Już teraz snują plany na kolejną wyprawę.
Warmińskie straszydła to super gra terenowa!
Udział może w niej wziąć każdy bez względu na wiek. Grający mają za zadanie wyzwolić mieszkańców spod panowania bestii. Aby to osiągnąć, muszą wykonać zadania wyznaczone przez baśniowe postacie i odnaleźć ukryty skarb. Uczestnicy zapoznają się z regułami gry, otrzymują mapy i ruszają w teren. Po jej zakończeniu śmiałkowie jednają się ze straszydłami przy integracyjnym ognisku. Gra w ciekawej, niekonwencjonalnej formie zapoznaje uczestników z postaciami baśni i legend Warmii i Mazur. Przez dwie godziny uczestnicy pokonują trasę około 1,5 km wśród pól, lasów oraz nad jeziorem.
Przeczytaj: Węgój: ścieżka edukacyjna ze straszydłami i duchami.
29 września 2017 r. w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Chłopaka.
Z tej okazji dziewczyny z poszczególnych klas obdarowały swoich kolegów
życzeniami, słodkościami, upominkami. Były zabawy i konkursy klasowe.
Samorząd Uczniowski przygotował zdrowy poczęstunek w postaci gruszek
dla chłopców i jabłek dla wszystkich uczniów szkoły. Każdy chłopak, który
w tym dniu założył krawat, nie był pytany na lekcjach. Akcja: „Załóż krawat” cieszyła się
ogromną popularnością, a my mogliśmy podziwiać eleganckie, śmieszne i kolorowe krawaty.
Podsumowane zostały wybory Siedmiu Wspaniałych. Zwyciężyli: w kategorii „Omnibus” –
Jakub Kotowicz (kl. 7 SP), w kat. „Przyjaciel” – Seweryn Mazgoła (kl. 6 SP),
w kat. „Przystojniak” – Krystian Błaszczak (kl. 6 SP), w kat. „Na nim można polegać” –
Dawid Bałdyga (kl. 2 G), w kat. „Pozytywnie zakręcony” – Wiktor Chodań (kl. 3 G),
w kat. „Dżentelmen” – Hubert Lewandowski (kl. 5 SP), w kat. „Zawsze uśmiechnięty” –
Denis Szumski (kl. 5 SP). Wyróżnieni w konkursie otrzymali pamiątkowe dyplomy
i słodką niespodziankę. Gratulujemy!! Wszystkim Chłopakom składamy najlepsze życzenia,
dużo uśmiechu, dobrych ocen i spełnienia najskrytszych marzeń.
Serdecznie dziękujemy Państwu Agnieszcze i Ryszardowi Jarysto
za ufundowanie owoców.
Dzień Chłopaka to szczególny dzień dla wszystkich chłopców naszej szkoły. Dla uczczenia tego święta, Samorząd Uczniowski zorganizował dyskotekę dla uczniów klas 4SP – 3G. Uczestnicy zabawy tańczyli przy ulubionych utworach oraz brali udział w konkursach z nagrodami. Znakomitą zabawę uwieńczył konkurs na króla i królową tańca. Wśród młodszych uczniów ten zaszczyt przypadł Roksanie Beneckiej oraz Kacprowi Budziszewskiemu. W klasach starszych zwycięzcami zostali – Julia Włoch i Wiktor Dawidczyk. Gratulujemy! Animatorkami zabaw tanecznych i konkursów były uczennice klas gimnazjalnych – Karolina Uzorko, Lidia Bajcer oraz Ania Łyczak. Za oprawę muzyczną odpowiedzialni byli: Dominik Wójcicki i Krzysztof Budziszewski z kl. 3G oraz Sebastian Bełdowski z kl. 2G.
27 września 2017 r. uczniowie klas 4, 5 i 7 SP uczestniczyli w kolejnej edycji Olsztyńskich Dni Nauki i Sztuki. Tegoroczny program obejmował wystawy przyrodnicze – „Owoce z różnych stron świata”, „Warzywa znane i zapomniane”, „Owady z bliska i z daleka”, a także wykład pt. „Organizmy inwazyjne w środowisku”. Po wzbogaceniu wiedzy z zakresu przyrody uczniowie, korzystając ze słonecznej pogody, aktywnie spędzili czas na świeżym powietrzu. Następnie wzięli udział w spotkaniu edukacyjnym z filmem „Tarapaty” w kinie Helios. Przed seansem filmowym został przeprowadzony warsztat na temat autorów powieści kryminalnych, postaci z książek, bajek i filmów o tematyce detektywistycznej i sensacyjnej oraz quiz z atrakcyjnymi nagrodami sprawdzający wiedzę z tej tematyki. Szczęśliwymi zwycięzcami zostali: Patrycja Kwas, Julia Starzyńska, Wiktor Wójcicki i Wiktor Dawidczyk. Gratulujemy!
23 września 2017 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XXIV Warmińskich Biegach Przełajowych "Droszewo 2017". W imprezie uczestniczyło kilkuset uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych z dziewięciu gmin. W klasyfikacji generalnej szkół podstawowych Czerwonka zajęła 6 miejsce, w klasyfikacji szkół podstawowych powiatu olsztyńskiego – 3 miejsce, a w klasyfikacji szkół podstawowych gminy Biskupiec – zaszczytne 1 miejsce! W klasyfikacji generalnej klas gimnazjalnych nasza szkoła zajęła 1 miejsce, zdobywając w sumie 85 punktów! Gratulacje i słowa uznania należą się wszystkim startującym w biegach, ale szczególnie należy docenić tych, którzy rywalizację ukończyli w pierwszej dziesiątce. Są to: Mikołaj Dziadura (kat. V, chł. rocznik 2006 i mł.) - 10 miejsce na dystansie 800 m; Kornelia Chodań (kat. III, dz. rocznik 2004-2005) - 7 miejsce na dystansie 800 m.; wśród uczniów gimnazjum (kat. V - dz. rocznik 2002-2003): Sara Prusińska - 1 miejsce, Amelia Kwiatkowska - 5 miejsce na dystansie 1000 m.; wśród chłopców na dystansie 2000 m. (kat. VI - chł. rocz. 2002-2003) Wiktor Chodań - 1 miejsce, Krzysztof Budziszewski - 2 miejsce, Łukasz Bełdowski - 5 miejsce; Igor Dziadura - 6 miejsce, Jacek Bełdowski - 9 miejsce. Uczniów do biegów przygotowali - p. Dariusz Marchlewski i p. Paweł Gacioch. Wszystkim reprezentantom naszej szkoły dziękujemy i życzymy dalszych sukcesów i motywacji do biegania!!
Organizatorzy i współorganizatorzy imprezy: Warmińsko-Mazurski Szkolny Związek Sportowy, Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe, Starostwo Powiatowe w Olsztynie, Gmina Biskupiec, Rada M-G Zrzeszenia LZS w Biskupcu, Biskupiecki SZS, Centrum Kultury, Turystyki i Sportu w Biskupcu, Szkoła Podstawowa z oddziałami gimnazjalnymi w Czerwonce, Sołectwo, OSP i LZS "Celta" Droszewo, Biskupiecka Federacja Sportu.
22 września 2017 r. dla uczniów klasy 7 SP oraz kl. 2 i 3 gimnazjum została zorganizowana Lekcja dla Rodaka z udziałem zaproszonych gości: dwóch młodych ludzi z Kazachstanu - Miroslawa i Eugeniusza, pani Haliny Kardynał, której udało się wrócić wraz z rodziną z Kazachstanu do Polski kilka lat po II Wojnie Światowej oraz założycielki Fundacji dla Rodaka, pani Joanny Wilk-Yaridiz. Lekcja była kontynuacją projektu charytatywnego prowadzonego w ubiegłym roku szkolnym przez klasę III gimnazjum – Wakacje dla Rodaka, w ramach akcji organizowanej przez Fundację dla Rodaka. Na tę lekcję przybyły również trzy z sześciu uczestniczek projektu– Emilia Szulc, Gabrysia Ciechacka i Paulina Bełdowska.
Dwaj młodzi chłopcy z Kazachstanu – Mirek i Żenia przyjechali na Warmię na wakacje i pragną pozostać w Polsce, studiować i pracować. Mówili o swojej, a także swoich rodziców i dziadków, tęsknocie za krajem, o umiłowaniu ojczyzny i swoich planach życiowych. Obaj chłopcy pragną, aby do Polski przyjechały również ich rodziny. Pani Helena opowiadała o swoich dramatycznych przeżyciach z okresu pobytu w Kazachstanie i o historii mieszkających tam Polaków, których w tej chwili jest około 100000. Uczniowie mieli możliwość zadawania pytań i rozmowy z naszymi gośćmi.
Wolontariusze z naszej szkoły będą kontynuować udział w kolejnej edycji Wakacji dla Rodaka. 24 października odbędzie się oficjalne otwarcie akcji „Lekcja dla Rodaka” z premierą filmu w Hotelu Wileńskim w Olsztynie z udziałem władz województwa i powiatu olsztyńskiego, które objęły to przedsięwzięcie patronatem. Otrzymaliśmy już ustne zaproszenie na tę uroczystość.
Ewa Šrajerová
17 września 2017 r. grupa taneczna ‘’The Shadows” (Lidia Bajcer, Izabela Piskorz, Paulina Pompecka, Magdalena Turowska, Karolina Uzorko, Wiktoria Rowińska i Julia Włoch) oraz wychowawca klasy 3G p. Dariusz Marchlewski wzięli udział w uroczystości nadania nowego sztandaru Ochotniczej Straży Pożarnej w Biskupcu. Nasze uczennice poprowadziły paradę umundurowanych formacji strażackich, w tym z Bramsche - miasto partnerskie Biskupca w Niemczech – od kościoła bł. Karoliny Kózkówny do Placu Wolności. Na zakończenie dziewczęta zaprezentowały własne układy taneczne, które spotkały się z bardzo miłym przyjęciem ze strony widzów. Brawo dziewczyny!
14 września 2017 r. wraz z wychowawcą p. Dariuszem Marchlewskim i opiekunami p. Marcinem Zegarowiczem, p. Danutą Bełdowską i p. Moniką Włoch wyjechaliśmy na spływ kajakowy do Krutyni. Mieliśmy do pokonania 16 km. Pierwsza część trasy prowadziła przez las, w którym mogliśmy podziwiać naturę. Rzeka była bardzo kręta i rwąca, a dzięki szybkiemu prądowi płynęło nam się lekko i przyjemnie. Druga część trasy, gdzie rzeka nie była już tak rwąca, okazała się cięższa do przepłynięcia i kosztowała nas wiele wysiłku. Pogoda nam nie dopisywała, ponieważ padał deszcz, ale humor i dobry nastrój towarzyszyły nam cały czas. Po wyprawie kajakowej - szczęśliwi, dumni i mokrzy - poszliśmy się przebrać w suche ubrania. Po przebraniu czekał nas obiad w restauracji Ukta Główna. Pełni wrażeń, zadowoleni, z uśmiechem na twarzy, wróciliśmy do domów z bolącymi rękami od wiosłowania.
Izabela Piskorz i Wiktoria Rowińska - klasa 3G
Jak co roku uczniowie naszej szkoły wzięli czynny udział w międzynarodowej kampanii „Sprzątanie Świata”, która odbywa się na całym świecie w trzeci weekend września. 24 edycja akcji przebiegała pod hasłem: „Nie ma śmieci – są surowce”. Dzieci z oddziału przedszkolnego, uczniowie klas 1-7 SP oraz 2-3 G pod opieką wychowawców zaopatrzeni w worki i jednorazowe rękawiczki ochronne porządkowali tereny wokół szkoły oraz najbliższą okolicę. Celem akcji jest promowanie czystości, edukacja odpadowa oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko.
3 września 2017 r. uczniowie klasy 3G wraz z wychowawcą p. Dariuszem Marchlewskim wzięli udział w Dożynkach Gminnych w Kolnie. Na głównej scenie swoje umiejętności taneczne zaprezentowały dziewczyny z grupy ‘’The Shadows” – w składzie: Lidia Bajcer, Paulina Pompecka, Karolina Uzorko, Wiktoria Rowińska, Julia Włoch, Magdalena Turowska i Izabela Piskorz. Dziewczęta wystąpiły aż 5 razy, w tym jeden z tańców wykonały wraz z chętnymi i odważnymi osobami z publiczności. Wszystkie pokazy zostały docenione i nagrodzone brawami. Organizatorzy imprezy liczą na kolejne występy. Nasze uczennice realizują swoje pasje i marzenia, a występy przed szeroką widownią sprawiają im ogromną radość. Brawo!!
16 września 2017 r. mury naszej szkoły – jak co roku – odwiedzili absolwenci Szkoły Podstawowej w Czerwonce. Przybyli z różnych zakątków Polski, aby spotkać się ze swoimi kolegami i koleżankami ze szkolnych ław. Absolwenci zwiedzali sale lekcyjne, oglądali kroniki szkolne, archiwalne zdjęcia. Spotkanie przebiegało w niezwykle serdecznej, przyjaznej atmosferze, a wspomnieniom nie było końca.