26 kwietnia 2017 r. uczniowie klasy III G – pod opieką p. Ewy Śrajerovej i p. Eweliny Jankowskiej – uczestniczyli w wycieczce zawodoznawczej do firmy Budimex w Ostródzie. Zwiedzili siedzibę firmy oraz place budowy. Celem wycieczek zawodoznawczych jest zainteresowanie uczniów lokalnym rynkiem pracy i przybliżenie im wiedzy na temat możliwości wyboru przyszłego zawodu. Jest to okazja do poznania tajników różnych zawodów oraz promocji edukacji zawodowej wśród młodzieży. Wcześniej, nasi uczniowie odwiedzili m. in. firmę Tymbark.
24 kwietnia 2017 roku w Centrum Kultury, Turystyki i Sportu w Biskupcu odbył się XXXV Konkurs Recytatorski "Spotkania z poezją". Miło jest nam poinformować, że w eliminacjach miejsko-gminnych w kategorii poezja śpiewana I miejsce wywalczyła uczennica klasy IG - Amelia Kwiatkowska, która będzie reprezentować Gminę w eliminacjach rejonowych konkursu. II m-ce zajęła Paulina Borzymowska (ucz. kl. 2G). W kategorii interpretacja utworu poetyckiego i fragmentu prozy II miejsce zajęła Paulina Luśnia (ucz. kl. 1G).
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Z dumą ogłaszamy, że Kamila Grzybowska i Paweł Bełdowski to najlepsi z najlepszych gimnazjalnych Pitagorasów w gminie Biskupiec! 24 kwietnia 2017 r. odbył się III Gminny Konkurs Matematyczny "PITAGORAS" zorganizowany przez Zespół Szkół w Biskupcu. W konkursie udział wzięli uczniowie z Gimnazjum w Kobułtach, Gimnazjum nr 1 w Biskupcu, Katolickiego Gimnazjum Społecznego w Biskupcu oraz reprezentanci Gimnazjum w Czerwonce. Uczniowie przez 60 minut zmagali się z pięcioma zadaniami matematycznymi, za rozwiązanie których mogli uzyskać łącznie 25 pkt. Największą liczbę punktów uzyskali: I m-ce: Kamila Grzybowska-uczennica klasy 3 Gimnazjum w Czerwonce; II m-ce: Paweł Bełdowski-uczeń klasy 3 Gimnazjum w Czerwonce; III m-ce: Stefan Nosek-uczeń klasy 3 Gimnazjum nr 1 w Biskupcu.
Nauczyciele sprawdzający prace zgodnie podkreślili, że poziom wiedzy i umiejętności matematycznych uczestników konkursu był wysoki. W oczekiwaniu na wyniki uczestnikom i opiekunom czas umilali uczniowie Liceum Ogólnokształcącego, organizując zabawy integracyjne. Na zakończenie zwycięzcom wręczono nagrody, a pozostałym uczestnikom drobne upominki ufundowane przez Radę Rodziców Zespołu Szkół w Biskupcu. Wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy.
Kamili i Pawłowi życzymy kolejnych sukcesów w dalszych zmaganiach z matematyką! Uczniów do konkursu przygotowała p. Aldona Kruk. Gratulujemy!
Zdrowych, spokojnych Świąt
Wielkanocnych, pogody ducha oraz dużo
radosnych chwil w gronie rodzinnym -
Dyrektor i pracownicy Zespołu Szkół
w Czerwonce
7 kwietnia 2017 r. miłośnicy języka angielskiego z kl. 4-5 SP spotkali się na
zajęciach pozalekcyjnych prowadzonych metodą "nauka przez
zabawę", zorganizowanych przez p. Marzenę Lompę. Królowały zabawy
edukacyjne, oparte o różnego rodzaju gry. W swobodny,
niekonwencjonalny sposób dzieci utrwalały sobie struktury gramatyczne, słownictwo
i funkcje językowe. Była to nie tylko okazja do poszerzania swoich umiejętności
językowych, ale przede wszystkim do rozwijania kreatywności, efektywnego spędzenia
czasu wolnego i dobrej zabawy!
Z dumą informujemy, że uczennice naszej szkoły – Lidia Bajcer,
Izabela Piskorz, Paulina Pompecka, Wiktoria Rowińska,
Magdalena Turowska, Karolina Uzorko, Patrycja Werner,
Julia Włoch (kl. 2G) – zajęły II miejsce w kat. gimnazjum w I
Międzyszkolnym Turnieju Cheerleaders, który odbył się
8 kwietnia 2017 r. w Biskupcu. Organizatorzy konkursu: Niepubliczna
SP im. J. Korczaka w Biskupcu, Biskupiecka
Federacja Sportu, Centrum Kultury, Turystyki i Sportu w Biskupcu.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów tanecznych!
5 kwietnia 2017 roku odbyły się szkolne eliminacje Konkursu
Recytatorskiego. Komisja w składzie: p. Danuta Tomczak, p. Urszula
Okorska oraz p. Ewelina Jankowska po wysłuchaniu dwudziestu
interpretatorów wybrała uczniów, którzy będą reprezentować naszą szkołę
w eliminacjach miejsko-gminnych w Biskupcu. Są to: Krystian Miłosz (1 SP),
Oliwia Matkowska (2 SP), Adrianna Wasilewska, Wiktoria Lewandowska (5 SP),
Amelia Kwiatkowska, Paulina Luśnia (1 G) oraz Paulina Borzymowska (2 G).
Pieczę nad szkolnym konkursem recytatorskim sprawowała p. Dorota Ługowska.
Konkurs przebiegał w miłej atmosferze, a jego celem było m.in.: zainteresowanie
uczniów poezją oraz prezentacja ich umiejętności recytatorskich.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom, a zwycięzcom eliminacji
życzymy dalszych sukcesów!
W marcu uczniowie klasy 3 SP wraz z wychowawcą p. Brygidą
Cicholską i rodzicami zorganizowali „wiosenne kawiarenki”,
które cieszyły się ogromnym zainteresowaniem wśród uczniów
naszej szkoły. Trzecioklasiści zaaranżowali kawiarniany klimat,
przygotowali smakowite ciasta, rogaliki, babeczki, lody,
galaretki...Było słodko, miło i wiosennie!
We wtorek 21 marca 2017 r. uczniowie klas „0” – 6 SP powitali wiosnę pod hasłem „Kolorowi szukają wiosny!”. Każda z klas wylosowała wcześniej kolor, w którym zaprezentowała się w dniu powitania wiosny. Następnie kolorowy korowód uczniów i nauczycieli przeszedł drogą ze szkoły na stadion wiejski, gdzie wszyscy uczestnicy zabawy poszukiwali niespodzianek, które ukryła Pani Wiosna. Klasa, która jako pierwsza odnalazła ukrytą niespodziankę otrzymała dodatkowy prezent. Najbardziej spostrzegawczymi okazali się uczniowie z klasy 4 SP. Nagrodę za najlepsze przebrania i dekoracje w wylosowanym kolorze otrzymali uczniowie klasy 1 SP, którym przypadł kolor różowy. Wszystkim uczestnikom poszukiwań gratulujemy woli walki i zaangażowania w drodze do zwycięstwa!! Organizatorem zabawy była p. Urszula Stachowska.
21 marca 2017 r. uczniowie szkoły podstawowej wzięli udział w przeglądzie twórczości prozdrowotnej, przebiegającym pod hasłem: "Wiosną na zdrowie". Wychowankowie oddziału przedszkolnego oraz uczniowie klas 1-3 SP zaprezentowali piosenki, zagadki, postery o warzywach i owocach, a także o wpływie czystości otoczenia na nasze zdrowie. Uczennice klasy 4 SP - Julia Starzyńska i Aleksandra Więckowska - wykonały przestrzenną piramidę zdrowego żywienia oraz przypomniały zasady zdrowego odżywiania. Karolina Uzorko i Magdalena Turowska z klasy II gimnazjum zapoznały swoich młodszych kolegów i koleżanki ze skutkami niedoboru witamin dla organizmu oraz dokonały podziału witamin na rozpuszczalne w wodzie i rozpuszczalne w tłuszczach. Na zakończenie wszyscy uczestnicy przeglądu zostali poczęstowani zdrowymi warzywami i owocami.
Koordynator działań prozdrowotnych w naszej szkole - p. Urszula Krupa składa podziękowania wychowawcom klas 0-3 za przygotowanie uczniów i aktywny udział w przeglądzie.
16 marca 2017 r. uczniowie szkoły podstawowej w Czerwonce wzięli udział w warsztatach edukacyjnych z cyklu „Fizyka dla Smyka” pt. „Czy to jest magia? Czy to jest nauka?” Antygrawitacyjne krople wody, ognio- i gwoździo- odporne balony, woda przybierająca kształt, lustro a Leonardo da Vinci… - to tylko niektóre zagadnienia naukowego show. Profesor Pytalski w prosty i przejrzysty sposób odkrywał tajemnice magii, podpowiadając czy iluzjoniści to prawdziwy magicy, czy też osoby, które sprawnie wykorzystują wiedzą naukową w swoich prezentacjach. Uczniowie biorąc czynny udział w „magicznych” eksperymentach mogli poczuć się przez chwilę jak asystenci magika-naukowca. Zajęcia jak zwykle dostarczyły dużo śmiechu i wspaniałej zabawy. Takie praktyczne zajęcia motywują dzieci do głębszego poznania praw przyrody i postawy badawczej oraz kształcą umiejętność obserwacji.
W związku z niepokojącymi doniesieniami dotyczącymi pojawiających się zagrożeń w cyberprzestrzeni, Ministerstwo Edukacji Narodowej prosi o zwrócenie szczególnej uwagi na kwestie bezpiecznego zachowania dzieci i młodzieży w Internecie. Zachęcamy do zapoznania się ze wskazówkami Ministerstwa dla rodziców dotyczących zachowania bezpieczeństwa w korzystaniu z gier komputerowych: CYBERBEZPIECZENSTWO_RLS.docx
Więcej informacji na stronie MEN: https://men.gov.pl/ministerstwo/informacje/cyberbezpieczenstwo-w-szkolach-list-minister-edukacji-narodowej.html
Informujemy, że Szkoła Podstawowa w Czerwonce prowadzi zapisy dzieci do oddziału przedszkolnego i klasy I na rok szkolny 2017/2018.
Zapisy dzieci do oddziału przedszkolnego trwają do 24.03.2017r., zapisy dzieci do klasy I do 28.04.2017r. Przypominamy, że do kl. I szkoły podstawowej obowiązkowo należy zapisać dzieci urodzone w 2010 r., a do oddziału przedszkolnego dzieci urodzone w 2011 r. Formularze są do pobrania w sekretariacie lub na stronie internetowej szkoły.
Kwiaty, uśmiechy, upominki, piosenki, życzenia szczęścia, radości i spełnienia marzeń. Tak wyglądał Dzień Kobiet w naszej szkole. Z tej okazji uczniowie klasy 6 SP wraz z wychowawcą – p. Marzeną Lompą przygotowali montaż słowno-muzyczny dla uczniów z klas 0-IV. Składał się on z humorystycznych anegdot i sytuacji z życia wziętych, które w żartobliwy sposób odzwierciedlały codzienne realia. Piosenki, wiersze czy skecze pantomimiczne doskonale korespondowały z kobiecą naturą, eksponując wyjątkowość i wrażliwość płci pięknej. Po programie artystycznym chłopcy - reprezentanci każdej z zaproszonych klas wzięli udział w kalamburach, aby wygrać upominki dla swoich kolegów i koleżanek. Wszystkim Kobietom – tym dużym i małym – ten wyjątkowy dzień upłynął w ciepłej i wesołej atmosferze.
Czwartkowy apel szkolny odbył się w atmosferze pożegnania z pracą odchodzącej na zasłużoną emeryturę Pani Danuty Tomczak - nauczyciela języka polskiego w Zespole Szkół w Czerwonce. Apel uświetniły występy artystyczne uczniów - muzyczne, taneczne i recytatorskie - pod kierunkiem p. Aldony Kruk. Od uczniów, rodziców, pracowników szkoły wraz z kwiatami popłynęły słowa podziękowań za pracę, zaangażowanie, olbrzymie serce, cierpliwość i wyrozumiałość, a także wiele życzeń na czas zasłużonego odpoczynku w gronie rodziny i przyjaciół.
Życzymy wspaniałych dni w życiu osobistym, niezawodnego zdrowia i czasu na realizację własnych pasji i marzeń, z prośbą o zachowanie nas w sercu i pamięci:
Społeczność Szkolna Zespołu Szkół w Czerwonce
"Kiedy wydaje się, że wszystko się skończyło, wtedy dopiero wszystko się zaczyna..."
Jan Twardowski
W związku z przypadającym 1 marca Narodowym Dniem Pamięci Żołnierzy
Wyklętych nasza szkoła po raz pierwszy włączyła się w obchody tego święta.
Nauczyciel historii p. Paweł Gacioch wspólnie z klasą 3G przybliżyli uczniom
oraz pracownikom szkoły sylwetki Żołnierzy Niezłomnych. Byli to ludzie, którzy
po 1944 roku nie zgodzili się, by Polską rządziła komunistyczna władza
z nadania Moskwy. Nie złożyli broni. Za tę postawę wielu zapłaciło najwyższą cenę.
Komuniści zamierzali zniszczyć tę najbardziej radykalną i patriotyczną część polskiego
społeczeństwa. Chcieli też zatrzeć ślad po niej na zawsze. Nie udało się. Wyklęci żyją
w naszej pamięci i są dla młodych Polaków wzorem patriotzymu. Kolejne pokolenia
rozumieją, że warto "zachować się jak trzeba". Wspólnie dbajmy o pamięć
o historii tych Żołnierzy!
7 lutego w ramach działań prozdrowotnych odbył się konkurs dla uczniów
szkoły podstawowej pod hasłem "Zamień marchewki na sok". Polegał on na
uzyskaniu jak największej ilości świeżego soku z marchwi. Do konkursu
przystąpiły: klasa 1 z wych. p. Katarzyną Zielińską-Ładą oraz klasa 3 z wych.
p. Brygidą Cicholską. Głównym kryterium konkursu była ilość uzyskanego soku.
Zwycięska klasa 1 SP "wyprodukowała" aż 3 litry soku, którego wystarczyło
na poczęstunek dla starszych kolegów i koleżanek oraz nauczycieli. Klasa 3 SP
uzyskała 2 litry soku. Oprócz soku uczestnicy konkursu przygotowali
"marchewkowe" wystawy klasowe, wiersze, rymowanki, rysunki.
Dzięki akcji dzieci pogłębiły swoją wiedzę z zakresu zdrowego odżywiania,
jednocześnie wesoło się bawiąc, popijając sok i zajadając marchewkowy miąższ.
Samo zdrowie!! Uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i upominki.
Organizatorzy konkursu: koordynator "Trzymaj formę" - p. Urszula Krupa oraz uczennice klasy 5 SP - Joanna Chankowska, Kornelia Chodań, Wiktoria Lewandowska, Maja Piskorz, Rozalia Romańska, serdecznie dziękują za udział w konkursie uczniom, wychowawcom i osobom wspierającym konkurs - p. Bożenie Grabowskiej, p. Iwonie Piórkowskiej, p. Justynie Prusińskiej.
14 lutego uczniowie biorący udział w programie "Trzymaj formę" w ramach obchodów
walentynek spotkali się na przerwie międzylekcyjnej na herbatce żurawinowej - dobrej alternatywie dla słodkich napojów.
19 stycznia uczniowie klas 1-6 SP wzięli udział w pokazach naukowych "Fizyka dla Smyka" przygotowanych przez Akademię Nauki w Olsztynie. Pokazy mają na celu przybliżenie dzieciom tajemnic otaczającego nas Świata poprzez zabawę i eksperymenty fiyczne. Tematem tegorocznych pokazów była elektrostatyka i prąd elektryczny. Pod przewodnictwem prof. Pytalskiego, doświadczając i eksperymentując, uczniowie dowiedzieli się m.in. jak wytworzyć prąd elektryczny na maszynie elektrostatycznej, jak działa generator van de Graffa oraz młynek Franklina. Zajęcia wzbudziły ogromne zainteresowanie wśród uczniów, a obserwowane i wykonywane doświadczenia niejednokrotnie wywoływały zaskoczenie oraz dużo śmiechu i radości.
Drodzy uczniowie i rodzice życzymy pogodnych,
udanych i bezpiecznych ferii!
Zachęcamy przy tym do zapoznania się z informacjami na stronie
Kuratorium Oświaty: http://www.ko.olsztyn.pl, poradnikiem
"Jak prawidłowo i bezpiecznie zorganizować wypoczynek dla dzieci
i młodzieży", opracowanym przez MEN:
Poradnik_bezpiecznego_wypoczynku, a także z podstawowymi
zasadami bezpieczeństwa obowiązującymi podczas ferii
zimowych: Zasady_bezpieczenstwa.
20 stycznia uczniowie klasy 4 i 6 SP wzięli udział w festynie „Bezpieczne Ferie 2017” w Rukławkach nad Jeziorem Dadaj. Celem imprezy jest propagowanie bezpiecznego wypoczynku podczas ferii zimowych. Główną atrakcją były pokazy ratowania ludzi, pod którymi załamał się lód. Do pomocy ludziom topiącym się w lodowatej wodzie użyto poduszkowca, sani lodowych, gałęzi, a nawet kurtki. Oprócz obserwacji pokazów można było również sprawdzić jak wygląda wnętrze karetki i wozów strażackich. Każdy chętny mógł spróbować swoich sił w konkursach organizowanych przez Nadleśnictwo Powiatu Olsztyńskiego. Na wszystkich czekała gorąca herbata i ognisko z kiełbaskami.