Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku, a w Polsce od 2005 roku.
DBI ma na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa dzieci w Internecie oraz nagłośnienie tematyki dotyczącej bezpieczeństwa online.
Tegoroczne hasło brzmi: "Razem tworzymy lepszy Internet".
Podczas obchodów DBI będziemy podrkeślić to, że każdy internauta może przyczynić się do tego, żeby Internet był miejscem bezpiecznym i pozytywnym. Zwrócimy szczególną uwagę na potencjał sieci, który dzieci mogą wykorzystać zarówno w edukacji, kontaktach z rówieśnikami jak również jako formę twórczej rozrywki.
ZAPAMIĘTAJCIE!
Każdy z nas ponosi odpowiedzialność za to, co robi w sieci
i w jaki sposób z niej korzysta!
23 stycznia w naszej szkole odbył się bal karnawałowy dla dzieci z klas 0-3 oraz dyskoteki popołudniowe dla uczniów z klas 4-6 SP oraz 1-3 G, przygotowane i zorganizowane przez Samorząd Uczniowski.
W tym dniu sala gimnastyczna zamieniła się w zaczarowaną krainę pełną wróżek, czarodziejów, księżniczek, królowych, rycerzy, kowbojów, piratów, klaunów i innych barwnych postaci z kreskówek i bajek.
Rozrywkę uczestnikom balu w postaci konkursów („Taniec z balonami”, „Taniec na gazecie”, „Wyścig z ping-pongiem”) i zabaw tanecznych („Kaczuchy”, „Karnawałowa Parada”, „Taniec pod poprzeczką” w rytm gorącej brazylijskiej Samby) zapewniły uczennice z klasy 5 SP w składzie: Ania Łyczak, Ania Grzybowska, Patrycja Żukowska, Amelia Kwiatkowska i Paulina Luśnia, które świetnie dały sobie radę jako animatorki zabawy karnawałowej. Za oprawę muzyczną odpowiedzialni byli chłopcy z kl. 6 SP – Wiktor Chodań i Mateusz Ewertowski.
Przebojem muzycznym tegorocznego balu została piosenka „Wyginam śmiało ciało”, przy której każdy mógł poczuć się jak Król Julian („Taniec z koroną”).
Pląsy na parkiecie i wspólne zabawy wyczerpały siły tancerzy. Już od dziś z niecierpliwością czekamy na następną zabawę karnawałową w naszej szkole .
Polecamy i zapraszamy!
19 grudnia 2014 r. z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego
odbyła się Wigilia Szkolna.
Wraz z zaproszonymi gośćmi spędziliśmy ten dzień w wyjątkowej,
świątecznej atmosferze. Szkolni artyści pod czujnym okiem pani Eweliny
Jankowskiej przygotowali Jasełka, umilając czas swoimi umiejętnościami
wokalnymi. Po części artystycznej i ciepłych życzeniach, dzieliliśmy
się opłatkiem, a przy wigilijnym stole śpiewaliśmy kolędy. Pojawił się także
św. Mikołaj ze Śnieżynkami, który wręczył dzieciom prezenty.
Były to chwile pełne magii, uroku i radości.
9 grudnia 2014 r. uczniowie klasy 3 naszego gimnazjum wystąpili w Bibliotece Miejskiej w Biskupcu ze spektaklem "Krzesło" Ireneusza Iredyńskiego .
Pokonali tremę i zostali entuzjastycznie przyjęci przez publiczność. Uczniowie przygotowywali się i prezentowali pod czujnym okiem mgr Danuty Tomczak, nauczycielki języka polskiego i WOS, a przede wszystkim miłośniczki kultury teatralnej.
Przed uczniami naszej szkoły, etiuda zostanie zaprezentowana już w najbliższy czwartek - 18 grudnia, na godzinie wychowawczej. Serdecznie zapraszamy!
W piątek Mikołaj zaprosił uczniów klas "0" i III na wycieczkę do Teatru Lalek w Olsztynie.
Niespodzianką był udział w "Lekcji teatralnej". Dzieciaki poznały od kulis pracę plastyków, którzy na podstawie przygotowanych projektów, wykonują niezbędną do przedstawienia scenografię, lalki i stroje dla aktorów. Dodatkową atrakcją była zabawa z lalkami: pacynkami, kukiełkami, marionetkami na prawdziwej scenie teatralnej oraz możliwość przymierzenia różnych masek.
Uwieńczeniem było przedstawienie, pt.: "Zielony wędrowiec".
Wycieczka bardzo podobała się uczestnikom, którzy maja nadzieję, że Mikołaj jeszcze nie raz je miło zaskoczy. Wychowawczynie klas: p. Melania Sadowy i p. Katarzyna Zielińska-Łada, bardzo serdecznie dziękują za pomoc w opiece nad dziećmi podczas wyjazdu paniom: K. Wejs i I. Szlachcikowskiej.
28 listopada 2014 r. w naszej szkole świętowaliśmy Andrzejki. Klasa IV SP wraz z wychowawcą zorganizowała dla uczniów klas 0-3 zabawę andrzejkową. Najpierw uczniowie klasy IV zaprezentowali przedstawienie teatralne pt. „Kruk i lis” i zaprosili wszystkie dzieci do lasu, w którym leśne zwierzęta opowiedziały o przygotowaniach do wróżb i tradycjach andrzejkowych.
Następnie uczniowie mieli okazję sprawdzić, co przyniesie im przyszłość, którą przepowiadała Szalona Wróżka Patrycja (w tej roli wystąpiła Patrycja Żukowska z kl. V SP) do pomocy z gadającym Kotem Hoki-Poki (Ania Łyczak, kl. V SP). Katalog wróżb był obszerny i bogaty. Uczestnicy andrzejkowych szaleństw z niecierpliwością przekłuwali papierowe serca, aby odczytać imię swojej przyszłej sympatii, brali udział w wyścigu butów, aby dowiedzieć się, kto jako pierwszy zmieni stan cywilny, wybierali kubeczki, pod którymi ukryte były nazwy przyszłych zawodów. Wiele śmiechu i radości dostarczyły dzieciom przepowiednie ukryte w balonach, które należało zdeptać.
W przerwach od wróżb przygrywała skoczna muzyka, podczas której wszyscy tańczyli tańce-hulańce. Na zakończenie zabawy Szalona Wróżka i Kot Hoki-Poki podarowali cukierki wszystkim uczestnikom zabawy, życząc im słodkiego, miłego dnia. Przypomniały dzieciom, że tylko od nich zależy, czy spełnią się ich marzenia i życzenia. Wróżby i czary są tylko zabawą!!
Dla klas 4-6 SP i 1-3 G zorganizowano dyskotekę szkolną z wróżbami.
Spotkał nas dzisiaj ogromny zaszczyt goszczenia profesora nadzwyczjnego
z Politechniki we Wrocławiu. Profesor Piotr Wrzecioniarz, znany jest w całym kraju
z tego, że zajmuje się rozbudzaniem zainteresowania robotyką wśród dzieci i młodzieży.
Dodatkowo wyposaża ich w specjalistyczne zestawy konstruktorskie, służące
do budowania robotów i ich programowania.
Ten niezwykły człowiek jest inicjatorem i propagatorem zawodów robotycznych
w Polsce. Dzięki jego pasji - uczniowie z naszej szkoły, zainteresowani nowoczesną
technologią już od teraz będą mogli wybiegać w przyszłość i stawiać jej czoła.
Z pewnością każdy oglądał wiele filmów ukazujacych naszą przyszłość
we współpracy z robotami i marzył o tym aby mieć w domu takiego pomocnika.
(...)"Jesteśmy skazani na pracę z robotami" - mówi pan profesor. (...)
"Dlatego już od najmłodszych lat powinniśmy rozbudzać wsród młodego
pokolenia pasję do tworzenia, konstruowania i programowania."(...)
Te wizjonerskie słowa zbiegają się z tym, co od pewnego czasu dzieje się
w naszej szkole. Uczniowie poznają język programowania z żółwiem w LOGOMOCJI,
kotkiem w SCRATCHU i czarodziejem BALTIE. Mamy już MISTRZÓW KODOWANIA,
programistów JUNIOR, a teraz powstało nowe koło - ROBOTYCZNE.
Wszystko zmierza do tego, abyśmy założyli w Czerwonce
MAŁĄ AKADEMIĘ INŻYNIERÓW.
⇔ kliknij i sprawdź co słychać w gimnazjum.
Spotkanie rodziców uczniów klas I-III, odbyło się z udziałem zaproszonego gościa specjalnego - pani Bożeny Osik, koorynatora wojewódzkiego programu "Etyka nie tylko dla smyka". Celem było zapoznanie rodziców z założeniami projektu oraz przedstawienie planu działań pracy z uczniami. Ponadto przedstawiono rodzicom specjalny materiał filmowy z udziałem ich dzieci, które oodpowiadały na pytania dotyczące znaczenia słowa - ETYKA. Filmik wywarł duże wrażenie, ponieważ był niespodzianką.
Poniżej zamieszczamy przedstawiony materiał.
To sympatyczne święto wkradło się w mury naszej szkoły niedawno, ale maluchom bardzo przypadło do gustu. Historia głosi, że wszystko zaczęło się w Ameryce, gdzie prezydent na polowaniu postrzelił niedźwiadka.... Dzięki temu niefortunnemu wydarzeniu, dzieci na całym swiecie zyskały ukochaną przytulankę - misia.
Dzień 25 listopada jest teraz świętem wszystkich dzieciaków. U nas przygotowaniem misiowych uroczystości zajmują się drugoklasiści. Padło na nich, bo w klasie II lekturą obowiązkową uczniów jest książka A.A.Milne, pt.: "Kubuś Puchatek". Jednak nie tylko Kubuś Puchatek jest znaną postacią w świecie misiów. Najwięcej misiów znamy z ekranu telewizyjnego lub kinowego. Warto pamiętać o Collargolu, który chciał śpiewać, misiu Fazzim z serialu Mapetty, Yogim i Bubu buszujacych parku Yelowstone, czy rodzimym misiu Uszatku, który na dobranoc miał dla dzieciaków mnóstwo ciekawych i pouczających historii z przedszkola lub podwórka.
Tegoroczne Święto Misia miało charakter rozrywkowo - sportowy. Uczniowie klasy II, pod okiem pani Marzeny Klauzińskiej przygotowali występ artystyczny, a na dodatek wiele ciekawych konkurencji sprawnościowych. Wszystkie dzieci od zerówki do klasy III, brały w nich czynny udział. Drużyny miały różnorodne zadania dopasowane do ich umiejetności i możliwości. W każdej konkurencji wygrać mogli tylko najlepsi, więc walka była zacięta. Wszystko jednak miało symptomy super zabawy. Przerywniki muzyczne i słodkości poprawiały dodatkowo humor.
Zainteresowanych relacją odsyłamy dodatkowo do albumu fotografii - DZIEŃ MISIA
Jak co roku uczniowie klasy V rywalizowali ze sobą i sprawdzali swoją wiedzę i umiejetności w konkursie mitologicznym organizowanym przez polonistkę i dyrektora szkoły panią Małgorzatę Flont.
W tym roku, jak dowiadujemy się z relacji pani dyrektor, poziom był bardzo wysoki. Uczniowie bardzo sie postarali i stąd trudności w wyłonieniu zwycięzcy. Jednak mimo trudności udało się ustalić trójkę finalistów i wręczyć im nagrody na forum całej szkoły. Byli to: Dawid Bałdyga, Anna Łyczak i Amelia Kwiatkowska.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
20 listopada, z inicjatywy uczniów, po raz pierwszy w naszej szkole
obchodziliśmy Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Oryginalna nazwa
święta brzmi: "World Hello Day".
To święto promuje serdeczność i przyjazne nastawienie wobec ludzi.
By stać się jego uczestnikiem wystarczy uśmiechnąć się do kogoś
i obdarzyć go życzliwym słowem.
Idea święta wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych z 1973 roku, kiedy to dwaj bracia Brian i Michael McCormack postanowili zareagować na wydarzenia wojny ”Jom Kippur”, czyli konfliktu izraelsko-arabskiego. Chcieli pokazać światu, że walka i zawiść nie prowadzą do niczego dobrego. Inicjatywa życzliwości miała za zadanie przekonać rządzących do rozwiązywania problemów w sposób pokojowy.
Obecnie Dzień Życzliwości i Pozdrowień obchodzony jest w ponad 180 krajach i ma wymiar społeczny. Jego celem jest uwrażliwienie ludzi i wzbudzenie w nich pozytywnych emocji, a także sprowokowanie, żeby spojrzeć na codzienność inaczej, skończyć z narzekaniem, dąsaniem się, zapomnieć o nienawiści, zemście, wrogości i innych mało przyjemnych rzeczach.
Z okazji tego pozytywnego święta Samorząd Uczniowski ogłosił plebiscyt
na Klasowego Króla lub Klasową Królową Życzliwości. Zwyciężyć mogła tylko
jedna osoba z klasy. Zwycięzcy plebiscytu otrzymali od organizatorów
koronę i słodki upominek.
Królowie i Królowe Życzliwości 2014:
Zerówka – Michalina Benecka
Klasa I SP – Julia Warmiak
Klasa II SP – Julia Starzyńska
Klasa III SP – Mikołaj Mazgoła
Klasa IV SP – Paulina Chamyga
Klasa V SP – Anna Łyczak
Klasa VI SP – Izabela Piskorz
Klasa I G – Mateusz Mysakowski
Klasa II G – Agata Sobolewska
Klasa III G – Dominika Chamyga
Ponadto ściany korytarzy szkolnych zostały przyozdobione pozytywnymi słowami
i myślami skierowanymi do uczniów i pracowników naszej szkoły, a klasy 4-6 SP
oraz 1-3 G uczciły ideę tego święta podczas wspólnych gier i zabaw
w życzliwej atmosferze uśmiechu i wzajemnej sympatii, zasad fair play i gorącego dopingu.
Zabawę poprowadziły członkinie SU: Milena Grabowska i Aniela Wójtowicz .
Halloween – zwyczaj związany z maskaradą i odnoszący się do święta zmarłych,
obchodzony w wielu krajach w wieczór 31 października, czyli przed
dniem Wszystkich Świętych. W Polsce pojawił się w latach 90.
Głównym symbolem święta jest wydrążona i podświetlona od środka
dynia z wyszczerbionymi zębami.
Inne popularne motywy to duchy,demony, zombie, wampiry,
czarownice, trupie czaszki itp. (źródło: pl. wikipedia.org)
W naszej szkole bawiliśmy się w gronie klas I-III. Imprezę przygotowali
dla młodszych koleżanek i kolegów uczniowie z klasy I gimnazjum,
pod czujnym okiem pani Ewy Šrajerovej, która uczy języka angielskiego
i jest ich wychowawczynią.
Było wiele szalonych konkursów, a przy tym mnóstwo śmiechu i zabawy.
Nie obyło się bez strachu, szczególnie podczas konkursuz balonami,
które niespodziewanie pękały.
Jak przystało na ten dzień były przysłowiowe psikusy albo cukierki.
W tym roku uczniowie klasy III szkoły podstawowej wzięli na swoje barki
nie lada zadanie. Wraz z wychowawczynią panią Katarzyną Zielińską-Ładą
przygotowali fantastyczne przedstwienie z okazji Narodowego Święta
Niepodległości. Jest to polskie święto państwowe obchodzone
11 listopada dla upamiętnienia odzyskania przez Polskę niepodległości
w 1918r., po 123 latach zaborów (1795–1918). Występ przed bracią uczniowską
z gimnazjum i szkoły podstawowej oraz oddziału przedszkolnego zakończył się
sukcesem. Doskonale spisała się w roli narratora - Adrianna Wasilewska.
Rolę Polski przedstawiła symboliczna postać królowej - Wiktoria Lewandowska.
Świetnie dali sobie radę także pozostali uczniowie. Ten występ z pewnością
utrwali w naszej pamięci fragment burzliwych dziejów Rzeczpospolitej Polskiej.
Aby rozwijać postawę patriotyczną wśród uczniów, pani Teresa Marchlewska,
ucząca w szkole historii i krzewiąca miłość do książek w ramach pracy
w bibliotece szkolnej, po raz kolejny przygotowała Festiwal Piosenki
Patriotycznej. Tym razem występowali soliści z różnych klas.
Dopuszczano także duety i kwartet. Ta radosna forma wyrażania naszych
uczuć do kraju, to jednocześnie świetna okazja do poznawania nowych pieśni
patriotycznych i wspólnego śpiewania pieśni znanych od lat. Przykładem może
być dzisiejszy sukces Janka Brzostka, ucznia klasy IIG, który porwał
słuchaczy do wspólnej zabawy utworem "Hej Sokoły". Najmłodszą uczestniczką
była przedstawicielka "zerówki" Oliwia Matkowska. Zaśpiewała bardzo
trudny i długi utwór, dając przykład doskonałego przygotowania i zaangażowania,
swoim starszym klegom i koleżankom.
Warto jeszcze wspomnieć, że święto zostało ustanowione w 1937 r.,
ale od 1939r. nie było obchodzone. Przywrócono je w okresie transformacji
systemowej w 1989 i jest dniem wolnym od pracy.
Najmłodsi uczniowie naszej szkoły mieli okazję obejrzeć widowisko
przygotowane przez słuchaczy Studium Artystycznego w Ełku.
Dwoje aktorów wcielało się w przeróżne postaci i opowiedziało
przygody Eli, która zgubiła się w Wielkim Lesie i trafiła do krainy
Wielkoludów. W zabawnych perypetie dziewczynki brały udział pacynki -
dziwne stworki z długimi ogonami i dwaj bracia, którzy pomogli jej
w znalezieniu dziadzia Władzia oraz pana Profesora. Najbardziej pouczajace
było jednak spotkanie z niegrzecznym Mirkiem, który bardzo się zmienił
pod wpływem miłej Eli.
Zapraszam chętnych i ciekawych przygód uczniów,
na zajęcia z komputerem,
w ramach programu "Mistrzowie Kodowania".
Będą się one odbywały w poniedziałki na 6 i 7 lekcji, w sali nr 5.
Poznacie nowy sposób na spędzanie wolnego czasu,
z miłym "zwierzątkiem" - kotkiem z programu Scratch.
Marzena Klauzinska, nauczyciel edukacji komputerowej.
14 października – w dniu święta polskiej szkoły, święta uczniów, nauczycieli, pracowników administracji i obsługi oraz tych, co szkoły prowadzą i nadzorują, odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia. Przygotowana została przez uczennice klasy V oraz uczennice klasy I G pod kierunkiem opiekunów Samorządu Uczniowskiego – p. Marzeny Lompy i p. Dariusza Marchlewskiego. Akademię poprowadziła przewodnicząca SU – Milena Grabowska, a pomagały jej uczennice klasy III G – Dominika i Weronika Chamyga.
Uczniowie, składając wszystkim nauczycielom podziękowania za przekazywaną wiedzę i trud wkładany w kształtowanie swoich serc i umysłów, wyrazili swoją wdzięczność poprzez program artystyczny. Obejmował on wiersze, przyśpiewki i fraszki szkolne, scenkę pt. „Lekcja powtórzeniowa w klasie szóstej”.
Niezwykle poruszający był występ uczennic klasy V SP, które zaśpiewały a cappella piosenkę pt. „Chodź pomaluj mój świat” oraz ucznia klasy III G – Piotra Gańko, który zagrał na akordeonie swój minirecital w celu ukojenia zszarganych nerwów wszystkich pracowników naszej szkoły – tych byłych i obecnych.
W drugiej części uroczystości odbyła się GALA WRĘCZANIA ORDERÓW, która była dla wszystkich zaskakującym i miłym akcentem. W roku szkolnym 2014/2015 społeczność uczniowska doceniła zaangażowanie i trud wszystkich pracowników szkoły wkładany w wychowanie i edukację uczniów i każdego nagrodziła wyjątkowym orderem.
Pani Dyrektor Małgorzata Flont otrzymała „Order Oczu Dookoła Głowy”.
Panie z klas 0-3 – p. Melania Sadowy, p. Brygida Cicholska, p. Marzena Klauzińska i p.
Katarzyna Zielińska-Łada - „Order Matczynej Troskliwości”
Pani Danucie Tomczak wręczono „Order Profesora Miodka”.
Paniom Alinie Radziszewskiej i Pani Aldonie Kruk - „Ordery Pitagorasa”.
Paniom Marzenie Lompie, Ewie Śrajerovej oraz Magdalenie Sokolnickiej wręczono
„Ordery Wieży Babel”.
„Order Fair Play” otrzymali panowie: Dariusz Marchlewski i Andrzej Kodym.
Pani Teresie Marchlewskiej wręczono „Order Podróży w Przeszłość”.
Pani Urszula Krupa odebrała „Order Czterolistnej Koniczyny”.
Panią Urszulę Stachowską odznaczono „Orderem Wielkiego Artysty”.
Pani Ewelina Jankowska otrzymała „Order Pomocnej Dłoni”.
Księdza Krzysztofa Jeżowskiego odznaczono „Orderem Anielskiej Cierpliwości”.
Dla Pani Małgorzaty Przeradzkiej uczniowie przygotowali „Order Mendelejewa”.
Dla Pań dbających o czystość – p. Bożeny Ćwiek, p. Jadwigi Gacioch,
p. Anny Falkowskiej i Pana woźnego Wiesława Mickiewicza przygotowano
„Ordery Syzyfowej Pracy” oraz „Order Złotej Rączki”.
Paniom kucharkom wręczono „Ordery Pełnego Talerza”.
Panią referent – Annę Karpińską – nagrodzono „Orderem Z Archiwum X”.
Pani Urszuli Okorskiej wręczono „Order Pasjonata Książek”.
Na zakończenie uroczystości życzenia wszystkim pracownikom szkoły złożyli
przedstawiciele Rady Rodziców.
Samorząd Uczniowski rozpoczął pracę pełna parą.
Właśnie dziasiaj odbył się pierwszy apel pod jego egidą. Zebrali się uczniowie całej szkoły, aby przypomnieć sobie podstawowe zasady zwiazane z bezpieczeństwem na drodze. W związku z wejściem nowego obowiazku dla pieszych użytkowników dróg (odblaski), dzięki uprzejmości szefa Zakładu Nieruchomości Lokalowych w Biskupcu, kazdy uczeń otrzymał w prezencie opaskę odblaskową. Uczniowie klas młodszych wcześniej dostali już opaski od mamy Julii Warmiak z klasy I, pani Urszuli Warmiak - dyrektora Banku w Olsztynie. Mimo tego, z entuzjazmem przyjęli kolejne prezenty zapewniajace im widoczność na drodze. DZIĘKUJEMY!
Drugim bardzo ważnym tematem apelu było podsumowanie sobotnich Biegów Przełajowych w Droszewie. Z naszej szkoły wzięło udział 90 zawodników. Najmłodsi uczestnicy byli z praedszkola oraz klas I-III. Nie zdobyli znaczacych miejsc, ale liczy sie postawa. Najlepszym biegaczem z podstawówki okazał sie Krzysztof Budziszewski (kl. VI), a z gimnazjum - Mateusz Chodań (kl. IG).
Biegi odbywały sie w róznych kategoriach i na róznym szczeblu. Im wyższa ranga tym nasi sportowcy wypadali lepiej.
GRATULUJEMY!
Dzięki naszym biegaczom mogliśmy poczuć sie jak siatkarze -
MISTRZOWIE ŚWIATA!
10 października 2014 r. najmłodsi uczniowie szkoły podstawowej zostali uroczyście przyjęci w szeregi braci uczniowskiej w dniu tradycyjnego ŚLUBOWANIA. Było to święto dla wszystkich uczniów z klas "0" - III, ale szczególnie uroczyste dla pierwszoklasistów.
Z tej okazji uczniowie klasy I pod okiem wychowawczyni, mgr Brygidy Cicholskiej przygotowali program artystyczny, który pokazał zaproszonym gościom, że dzieci są już gotowe do podjęcia prawdziwej pracy w szkole i mogą uczestniczyć w różnych zadaniach.
Zgodnie z rytuałem, podczas ślubowania, drugoklasiści przekazali pierwszakom atrybuty nauki: klucz do wiedzy i pierwszą księgę - elementarz. Od tej chwili, to pierwszoklasiści muszą dbać o nie i stają się strażnikami szkolnej tradycji.
Uroczystego pasowania na uczniów szkoły podstawowej dokonała pani dyrektor mgr Małgorzata Flont. Było wiele przezantów i miłych słów. całości dopełniły kwiaty i słodkości. W uroczystości uczestniczyli oczywiście rodzice, ale byli także dziadkowie, ciocie i wujkowie.
Jak co roku było zabawnie, słodko, pachnąco i sympatycznie. Widać rekę nowego
zarządu Samorządu Uczniowskiego. Dziewczyny z całej szkoły przygotowały
przesympatyczne upominki dla swoich "kawalerów". W arsenale pomysłów
znalazły się słodkości, kosmetyki, zabawki - namiastka spełnionych marzeń,
piłki....itd. Nie zabrakło przy tym uśmiechu i gorących życzeń. Atrakcją okazał się
wybór najsympatyczniejszego chłopaka - w trzech kategoriach: I-III, IV-VI i gimnazjum.
Zwycięzcami plebiscytu zostali: SEWERYN, MATEUSZ i MATEUSZ
Tak właśnie rozpoczęli swoje rządy "TRZEJ KRÓLOWIE".
Jak widać nie zabrakło przy nich płci pięknej .