• Czym jest kształcenie na odległość?

    Czym jest kształcenie na odległość?

    Wobec licznych pytań i wątpliwości, co należy rozumieć pod pojęciem nauki ucznia w domu oraz czym są zajęcia z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość, powstał materiał, który w przejrzysty sposób opisuje istotę tych zajęć:

    ksztalcenie-na-odleglosc_poradnik.pdf

  • UWAGA!

    Termin zawieszenia zajęć szkolnych został wydłużony do Wielkanocy. Kształcenie na odległość - nowe regulacje prawne: https://www.gov.pl//ksztalcenie-na-odleglosc--nowe-regulacje-prawne

  • Dzieci uczą rodziców

    Dzieci się uczą i młodzież się uczy. Rodzicu, i Ty poświęć trochę czasu na naukę. Wychowanie dzieci nie jest proste, ale mamy 10 wskazówek, które Ci pomogą. Centrum Rozwoju Lokalnego - organizator ogólnopolskiej akcji edukacyjnej "Dzieci uczą rodziców" kontynuując swoją misję wspierania edukacji najmłodszych, a także wsparcia rodziców w procesie wychowania swoich pociech, przygotowało kolejny materiał wideo z poradami. Film "Wychowanie dzieci – 10 porad psychologa" to materiał, który podejmuje 10 bardzo ważnych kwestii dotyczących wychowania dzieci.  W roli przewodnika psycholog mgr Beata Liwowska. Link do filmu: www.youtube.com/Dzieci uczą Rodziców

    Korzystając z okazji przypominamy, że na stronie internetowej Centrum Rozwoju Lokalnego do pobrania są darmowe materiały do nauki w domu. Nowe materiały będą się ukazywać w każdą środę i każdy piątek aż do czasu, gdy szkoły i przedszkola wznowią funkcjonowanie. 

    Link do materiałów:  dzieci-ucza-rodzicow-w-domu

     

  • UWAGA UCZNIOWIE! Rusza nauka zdalna!

    Zapraszamy do zapoznania się z propozycjami materiałów do samodzielnej nauki: WIRTUALNE LEKCJE

  • UWAGA UCZNIOWIE!

    Centralna Komisja Egzaminacyjna przygotowała pakiet materiałów dla 8-klasistów. Od 16 marca codziennie o godz. 9:00 na stronie https://cke.gov.pl/ (egzamin ósmoklasisty) będą pojawiać się nowe zadania z j. polskiego, matematyki i j. angielskiego, o 15:00 - rozwiązania! 

  • LEKTURY

    LEKTURY
  • UWAGA UCZNIOWIE!

    UWAGA UCZNIOWIE!

    Uczniu,

    • pamiętaj o swoim bezpieczeństwie i zostań w domu. Przestrzegaj zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz. Unikaj miejsc, gdzie są duże skupiska ludzi (np. komunikacja publiczna, kino, teatr, centra handlowe);
    • przerwa w funkcjonowaniu szkoły nie powinna oznaczać dni wolnych od nauki;
    • odpowiedzialnie wykorzystaj czas zawieszenia zajęć w szkole. Przeczytaj ulubioną książkę, spróbuj uzupełnić swoje wiadomości lub rozwijaj kompetencje. Linki do platform i stron internetowych, z których możesz skorzystać: https://epodreczniki.pl/www.juniorowo.pl/szkoła-zamknięta, http://www.bbc.co.uk/learningenglish/youtube/EasyEnglish; 
    • ósmoklasisto zajrzyj na stronę https://cke.gov.pl/egzamin-osmoklasisty/materialy-dodatkowe/ - znajdziesz tu arkusze egzaminacyjne, materiały ćwiczeniowe oraz niezbędne informacje dotyczące egzaminów.
    • codziennie zaglądaj do dziennika elektronicznego, ponieważ nauczyciele poszczególnych przedmiotów będą umieszczać tam wytyczne do pracy w domu.
  • UWAGA RODZICE!

    Szanowni Państwo,

    w związku z zamknięciem szkoły od 16 marca 2020 r. informuję, że uczniowie przez e-dziennik będą otrzymywali informacje dotyczące możliwości realizowania zadań dydaktycznych. W razie jakichkolwiek pytań proszę kontaktować się z nauczycielami uczącymi poprzez e-dziennik. Proszę o zachęcenie dzieci do podejmowania wysiłku i poświęcenia 2-4 godzin dziennie na działania wskazane przez szkołę. Zachęcam uczniów do aktywności, a rodziców do współdziałania ze szkołą w realizacji założonych celów.

    Z poważaniem

    Dyrektor Szkoły

    Małgorzata Żokowska

  • UWAGA!

    Szanowni Państwo, 

    w związku z sytuacją spowodowaną wirusem COVID-19 i decyzją Premiera Mateusza Morawieckiego, podjętą z uwagi na zagrożenie epidemiologiczne, informuję, iż od 16 marca do 25 marca włącznie Szkoła Podstawowa w Czerwonce zostaje zamknięta. Jutro i w piątek (tj. 12.03.-13.03.2020 r.) będą odbywać się zajęcia opiekuńczo-wychowawcze.

    Dyrektor Szkoły Podstawowej 

    w Czerwonce

                                                     Małgorzata Żokowska

    Proszę obserwować wiadomości w dzienniku elektronicznym oraz na stronie internetowej szkoły, gdzie będą pojawiać się dalsze informacje.

    https://www.gov.pl/web/edukacja/zawieszenie-zajec-w-szkolach

  • UWAGA!

  • UWAGA!

  • UWAGA!

    Podstawowe środki ochrony w okresie zwiększonego zachorowania oraz profilaktyki w związku z pojawiającymi się w niektórych krajach przypadkami zachorowań na koronawirusa.

    • często myj ręce,

    • stosuj odpowiednie zasady ochrony podczas kaszlu i kichania,

    • zachowaj bezpieczną odległość od osób chorych, przeziębionych

    • unikaj dotykania oczu, nosa i ust,

    • jeśli masz gorączkę, kaszel lub trudności w oddychaniu, zasięgnij pomocy medycznej,

    • jeśli jesteś chory, przeziębiony - zostań w domu.

  • 8 MARCA

  • „Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych”

    W środę 4 marca 2020 roku w naszej szkole odbył się apel z okazji "Narodowego

    Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych". Dzień ten poświęcony jest polskim żołnierzom

    antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia z lat 1944 - 1963. Żołnierze

    Wyklęci często zwani Żołnierzami Niezłomnymi w ramach ruchu partyzanckiego,

    stawiali opór sowietyzacji Polski i podporządkowaniu jej ZSRR, toczyli walkę ze

    służbami bezpieczeństwa ZSRR i podporządkowanymi im służbami w Polsce.

    Uczniowie klasy ósmej pod kierunkiem nauczyciela historii p. Pawła Gaciocha

    przygotowali prezentację oraz biografie poszczególnych Żołnierzy

    Wyklętych. Poznaliśmy między innymi tragiczne losy Rotmistrza Witolda Pileckiego ps.

    „Witold”, Augusta Emila Fieldorfa ps. „Nil” , Danuty Siedzikówny ps. „Inka”, ... .

    Celem apelu było upamiętnienie „Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych”,

    kształtowanie postaw patriotycznych oraz upowszechnianie wiedzy wśród uczniów

    o żołnierzach Wojska Polskiego, którzy walczyli o niepodległość Polski.

  • Lekcje inaczej - wycieczka zawodoznawcza

    We wtorek 25 lutego 2020 roku uczniowie klas 7 i 8 SP w ramach Programu Wspomagania Uczniów w Wyborze Zawodu „Laboratorium – Mój Profil” oraz zajęć doradztwa zawodowego odwiedzili Placówkę Straży Granicznej w Bezledach oraz firmę "Nova Mazur Design" w Bartoszycach. Celem programu jest pomoc ósmoklasistom w podjęciu trudnej decyzji o wyborze przyszłej szkoły i zawodu. Koordynatorem programu w naszej szkole jest p. Ewelina Jankowska.

    W Bezledach uczniowie mieli możliwość zapoznać się ze specyfiką służby funkcjonariuszy bezpośrednio ochraniających granice wewnętrzne i zewnętrzne Unii Europejskiej. Wzięli udział w prezentacji sprzętu i uzbrojenia służącego funkcjonariuszom. Mogli obejrzeć broń i włożyć kamizelki kuloodporne, kaski, skorzystać z lornetki, noktowizora, kajdanek i innych niezbędnych w tym zawodzie urządzeń. Następnie funkcjonariusze dokonali prezentacji obiektów służbowych Straży Granicznej oraz zasad i sposobu oznakowania granicy państwowej. Dodatkową atrakcją były pokazy tresury psów służbowych wyszkolonych do wyszukiwania narkotyków, substancji niedozwolonych, materiałów wybuchowych czy też broni oraz prezentacja sprzętu transportowego będącego na wyposażeniu Placówki w Bezledach.

    Podczas wizyty w ogromnym i nowoczesnym zakładzie mebli tapicerowanych „Nova Mazur Design” w Bartoszycach uczniowie mogli zapoznać się z pracą w fabryce produkującej sofy i narożniki. Zostali oprowadzeni po wszystkich stanowiskach pracy od tapicera, szwaczki po technologa drewna czy kontrolera jakości. Uczniowie poznali cały proces produkcyjny od powstania drewnianych elementów stanowiących profil mebla przez ich montaż, wykrajanie elementów materiałowych poszycia łóżek i ich zszywanie na szwalni, wypełnienie pianką, obicie materiałem, po odbiór jakościowy gotowego produktu. Mogli również przetestować wygodę kanap. Młodzież została również zapoznana z ofertą szkoły w Bartoszycach, która kształci tapicerów i szwaczki. Poznając stanowiska pracy i czynności wykonywane przez pracowników linii produkcyjnej, uczniowie mogli zadać sobie pytanie: czy to jest praca, którą chciałbym wykonywać w przyszłości?

  • LEKCJE INACZEJ

    We wtorek 25 lutego 2020 r. kl. V wzięła udział w nietypowej lekcji języka

    niemieckiego. Zamiast wykonywania zadań w zeszytach uczniowie przyrządzali

    sałatkę owocową. Podczas jednej godziny lekcyjnej zostali kucharzami i

    kelnerami w  niemieckiej restauracji. Pracę uczniów koordynowała nauczycielka

    języka niemieckiego - p. Magda Sokolnicka. Celem lekcji było utrwalenie nazw

    owoców oraz zwrotów grzecznościowych w jezyku niemieckim poznanych na

    lekcji. Poza tym uczniowie odgrywając scenki w restauracji prezentowali

    zdolności aktorskie oraz ćwiczyli wystąpienia publiczne. W miłej atmosferze

    skonsumowali sałatkę życząc sobie wzajemnie Guten Appetit, czyli Smacznego!

  • Z życia świetlicy...

    W piątek 21 lutego 2020 r. na świetlicy szkolnej uczniowie wraz z p. Magdą

    Sokolnicką ćwiczyli umiejętności manualne tj. malowali farbami dłonie, a

    następnie stemplowali je na kartce papieru. Technika ta posłużyła jako ćwiczenie

    sensoryczne stymulujące dotyk. Efektem pracy uczniów jest przepiękna

    kolorowa ''Galeria dłoni" na szkolnym korytarzu.

  • OGŁOSZENIE

strona: