• ŚWIĘTO ZIEMI W NASZEJ SZKOLE

    ŚWIĘTO ZIEMI W NASZEJ SZKOLE

    26 kwietnia 2019 r. w naszej szkole odbyły się obchody Dnia Ziemi. Światowy Dzień Ziemi wymyślono po to, by miliardy ludzi pochyliły się nad losem planety, na której żyją. Moment ekologicznej refleksji ma nas uchronić przed popełnianiem kolejnych błędów. Hasłem kampanii w 2019 roku jest ochrona zagrożonych gatunków. Piątkowe spotkanie "Przyjaciół Ziemi" rozpoczęło się prezentacją krótkiego filmu pt. "Planeta Ziemia na zawsze" ukazującego piękno Ziemi jako planety oraz gatunków ją zamieszkujących. W trakcie prezentacji filmu uczennice klasy 4SP odczytały informacje na temat planety Ziemi i przyczyn wymierania zagrożonych gatunków roślin i zwierząt. Następnie klasy 1 i 2 SP zaprezentowały swoje stroje symbolizujące gatunki zagrożone wyginięciem, a uczniowie klasy 3SP opowiedzieli o ekologicznej przylaszczce wykonanej z odpadów plastikowych. Kolejnym punktem były prezentacje multimedialne przygotowane przez uczniów klas starszych, a także zagadka muzyczna dotycząca jednego z gatunków nietoperzy, którą w zabawny sposób zaprezentowali uczniowie kl. 4SP. Na apelu podsumowano konkurs plastyczny. Jury przyznało aż cztery pierwsze miejsca! Zwyciężyły prace Zuzanny Bieńko (kl. 1SP), Kacpra Ciechackiego (kl. 3SP) oraz Julii Warmiak i Weroniki Piórkowskiej (kl. 5SP). Wyróżnienia otrzymali wszyscy uczniowie klasy 3SP. Serdecznie gratulujemy! Wszystkie klasy uczestniczące w spotkaniu otrzymały pamiątkowe dyplomy. Następnie głos zabrała pani Dyrektor, która pogratulowała Julii Starzyńskiej (kl. 6SP) zajęcia I miejsca w konkursie fotograficznym pt. "Skrzydlaci goście w moim zimowym ogrodzie" zorganizowanym przez W-M ODN w Olsztynie. Na zakończenie nauczyciele wychowania fizycznego - p. Dariusz Marchlewski i p. Paweł Gacioch wręczyli uczniom puchary za kwietniowe sukcesy sportowe. Organizatorem spotkania "Przyjaciół naszej planety Ziemi" była p. Urszula Krupa. Podziękowania dla wszystkich, którzy wzięli czynny udział w tej szlachetnej akcji.

    Urszula Krupa

  • SUKCESY NASZYCH UCZNIÓW

    SUKCESY NASZYCH UCZNIÓW

    6 kwietnia 2019 r. w Planecie 11 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Olsztynie odbyło się podsumowanie wojewódzkiego konkursu fotograficznego pt. "Skrzydlaci goście w moim zimowym ogrodzie". Miło jest nam poinformować, że uczennica naszej szkoły - Julia Starzyńska zajęła w tym konkursie I miejsce! Serdecznie gratulujemy Julii oraz nauczycielowi prowadzącemu p. Brygidzie Cicholskiej i życzymy kolejnych sukcesów! Konkurs zorganizował Warmińsko-Mazurski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Olsztynie - Olsztyńskie Centrum Edukacji Ekologicznej. Serdeczne podziękowania dla p. Marzeny Klauzińskiej za pomoc przy projekcie.yes

  • OGŁOSZENIE

    OGŁOSZENIE

    Dyrektor Szkoły Podstawowej w Czerwonce informuje o rozpoczęciu zapisów na rok szkolny 2019/2020:

    - do oddziału przedszkolnego dzieci 5, 6 - letnich

    - do klasy pierwszej dzieci 7 - letnich

    Zasady rekrutacji oraz wnioski o przyjęcie dziecka dostępne są na naszej stronie w zakładce dokumenty oraz w sekretariacie.

  • SUKCES!

    13 kwietnia 2019 r. w hali widowiskowo-sportowej przy Zespole Szkół w Biskupcu, odbył się Międzyszkolny Turniej Taneczno-Gimnastyczny zorganizowany przez Niepubliczną Szkołę Podstawową im. Janusza Korczaka w Biskupcu. Była to już trzecia edycja turnieju. W tym roku oprócz umiejętności tanecznych, ocenie podlegały również elementy akrobatyczne i gimnastyczne. Jurorzy zwracali uwagę na wartość artystyczną układu, uzdolnienia ruchowe, pomysłowość i poczucie rytmu. Do turnieju zgłosiło się 11 duetów i 10 zespołów - łącznie wzięło udział 147 zawodników. Z dumą informujemy, że nasze uczennice - Milena Adamiec, Wanesa Skubska, Anna Piechocka, Aleksandra Więckowska oraz Helena Chodań w kategorii - zespoły kl. 4-6 SP - zajęły zaszczytne I miejsce!! Uczennice do konkursu przygotował p. Paweł Gacioch - nauczyciel wychowania fizycznego. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!yes

  • SUKCES!

    SUKCES!

    Z dumą informujemy, że uczennica naszej szkoły

    Julia Adaszczyk uzyskała tytuł finalisty Wojewódzkiego

    Konkursu Przedmiotowego z Języka Niemieckiego.

    Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych

    sukcesów oraz wysokich wyników na egzaminie ósmoklasisty!! 

    Uczennicę do konkursu przygotowała p. Katarzyna Wietrzykowska.

  • Tradycyjnie wczesną wiosną topi się marzannę, czyli symbol mrozu i zimy. Zwyczaj ten oznacza zakończenie okresu zimowego i rozpoczęcie wiosny. Obecnie obrzęd łączony jest z nastaniem kalendarzowej wiosny 21 marca. Początek wiosny astronomicznej w 2019 r. przypadał dokładnie 20 marca o godzinie 11:29. Astronomiczna wiosna to termin, który określa równonoc wiosenną. Oznacza to, że tego dnia dzień i noc trwają tak samo długo. Inaczej... od 20 marca noc będzie krótsza, a dzień będzie się stopniowo wydłużał. Uczniowie klas 0-III (edukacja wczesnoszkolna), zamiast topić tradycyjną marzannę, udali się na basen "Tropikana" w Mikołajkach, gdzie bawiąc się w wodzie uczcili początek wiosny.

        Nastepnego dnia 21 III, wraz z resztą uczniów naszej szkoły bawili się tańcząc, śpiewając, podziwiając przedziwne wiosenne fryzury i kreacje. Nikt nawet nie pomyślał, że to Dzień Wagarowicza laugh.​​​​​​​

  • SUKCES!

    SUKCES!

    13 marca 2019 roku w Szkole Podstawowej w Czerwonce odbyły się Mistrzostwa Szkół Podstawowych i Gimnazjów w Tenisie Stołowym o Puchar Burmistrza Biskupca.

    W zawodach uczestniczyli uczniowie z gimnazjów i szkół podstawowych z Czerwonki, Kobułt, Węgoja, Szkoły Podstawowej nr 2 w Biskupcu, Niepublicznej Szkoły Podstawowej im. J. Korczaka oraz Gimnazjum nr 1 w Biskupcu. Rywalizacja trwała przez kilka godzin na pięciu stołach tenisowych. Naszą szkołę reprezentowali: w kategorii rocznik 2006 i młodsi – Julia Starzyńska (I miejsce), Roksana Benecka (II miejsce), Maja Purzycka (III miejsce), Bartosz Kęszczyk (I miejsce), Krystian Błaszczak (II miejsce), Kacper Kostyra; w kat. 2004-2005 – Paulina Chamyga (I miejsce), Wiktoria Filipek (II miejsce), Julia Adaszczyk, Michał Purpurowicz (I miejsce), Karol Bełdowski (II miejsce), Jakub Kotowicz (III miejsce); kat. 2003 – Gimnazjum – Amelia Kwiatkowska (I miejsce), Anna Grzybowska (II miejsce), Paulina Luśnia, Sebastian Bełdowski, Wiktor Dawidczyk, Kamil Uzorko. Z dumą informujemy, że zarówno w pojedynkach indywidualnych, jak i zespołowych nasi uczniowie przez cały turniej wiedli prym. Zaprawieni w bojach po rozgrywkach o Puchar Szkoły oraz Grand Prix Gminy Biskupiec w tenisie stołowym wygrywali mecz za meczem.

    W klasyfikacji drużynowej szkół podstawowych w obu kategoriach – rocznik 2006 i mł. oraz 2004-2005 Szkoła Podstawowa w Czerwonce zajęła I miejsce, a wśród gimnazjów – II miejsce

    Zdobywcy pierwszych trzech miejsc otrzymali medale, puchary i dyplomy, które wręczyli Pan Wojciech Hubacz – Dyrektor Centrum Kultury, Turystyki i Sportu w Biskupcu oraz dyrektor Szkoły Podstawowej w Czerwonce Pani Małgorzata Flont.

    Naszych uczniów do zawodów przygotował p. Dariusz Marchlewski.

    Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy dalszych sukcesów sportowych!

  • SUKCES!

    1 marca 2019 r. w Biskupcu odbyła się Gala Sukcesy, której celem

    jest uhonorowanie w szczególny sposób mieszkańców miasta i gminy, którzy

    poprzez swoją działalność zaangażowanie na rzecz kultury, nauki i promocji

    reprezentują lokalne środowisko. Jesteśmy dumni, że wśród wyróżnionych

    w kategorii PROMOCJA znalazła się uczennica naszej szkoły –

    Amelia Kwiatkowska wraz z nauczycielką – p. Urszulą Stachowską.

    Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!

     

  • Konkurs Informatyczny „Szlakiem Mikołaja Kopernika”
    27.02.2019

    SAMORZĄD WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO MAZURSKIEGO

    ZAPRASZA UCZNIÓW

    DO UDZIAŁU W KONKURSIE INFORMATYCZNYM

    ,,SZLAKIEM MIKOŁAJA KOPERNIKA".

    Uczestnikami mogą być uczniowie z terenu województwa warmińsko-mazurskiego, wg następujących kategorii:
    I - uczniowie klas 1-3,
    II - uczniowie klas 4-6,
    III - uczniowie klas 7,8, III klasa gimnazjum IV - uczniowie klas szkół ponadpodstawowych (licea, technika i szkoły branżowe I stopnia)

    Uczniowie mogą zgłosić jedną pracę z zakresu szeroko pojętych nowych technologii np. aplikacje (w tym aplikacje mobilne), strony www, gry, programy, robotyka/automatyka lub innych innowacyjnych rozwiązań informatycznych, technicznych, technologicznych, nawiązujących do życia, twórczości, działalności naukowej, osiągnięć Mikołaja Kopernika, zgodnie z tematem przewodnim.

    Zgłoszenia przyjmowane są do 10 maja 2019 roku. Ogłoszenie wyników odbędzie się 15 czerwca 2019 roku podczas uroczystej gali.

    Chętni uczniowie z naszej szkoły proszeni są o kontakt z panią Marzeną Klauzińską.

  • VII SZKOLNO-PARAFIALNY TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO

    2 marca 2019 roku w Szkole Podstawowej w Czerwonce już po raz siódmy

    odbył się Szkolno-Parafialny Turniej Tenisa Stołowego

    „Czynimy Dobro przez Sport i Zdrowie”.

    Turniej ten zapoczątkowali 7 lat temu nauczyciele szkoły w Czerwonce: Teresa Marchlewska, Ks. Kanonik Krzysztof Jeżowski i Dariusz Marchlewski. Głównym celem było połączenie ruchu (tenis stołowy) z podniesieniem wiedzy o zdrowiu (rodzinny konkurs wiedzy o zdrowiu) i integracją społeczeństwa mieszkającego i żyjącego w obrębie Parafii Biesowo i obwodzie szkoły w Czerwonce. Z czasem przybywało współorganizatorów i sponsorów, ale trzon stanowili i stanowią: Gmina Biskupiec, Parafia Biesowo, Szkoła Czerwonka, Biskupiecka Federacja Sportu. Po 7 latach istnienia turnieju można stwierdzić, że zakorzenił się on w środowisku na stałe – w bieżącym roku udział wzięło 63 zawodników.

    Młodzież z SP i Gimnazjum doskonaliła zasady udzielania pierwszej pomocy pod czujnym okiem zawodowego ratownika medycznego z Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Olsztynie – Sebastiana Fromacha. Jednocześnie w głównej części hali trwały emocjonujące pojedynki - jedni cieszyli się z sukcesu, inni musieli przełknąć gorycz porażki, ale humor dopisywał wszystkim obecnym. Zabawa trwała do późnych godzin wieczornych, a na zakończenie wręczono medale i puchary. Dekoracji dokonali: Dyrektor SP Czerwonka – Małgorzata Flont, Członek Zarządu Powiatu Olsztyńskiego – Janusz Radziszewski, Proboszcz Parafii Biesowo – Ks. Kan. Krzysztof Jeżowski. 

    Puchar Burmistrza Biskupca dla najlepszego sołectwa trafił do Sołectwa Czerwonka, Puchary Członka Zarządu Powiatu Olsztyńskiego – Janusza Radziszewskiego – do Biesowa i Droszewa, Puchar Dyrektora SP Czerwonka Małgorzaty Flont – do Wilim, Puchar Prezesa BFS – Dariusza Marchlewskiego – do Zarębca. Organizatorzy dziękują: nauczycielom - Alinie Radziszewskiej, Ks. Kan. Krzysztofowi Jeżowskiemu Pawłowi Gaciochowi oraz pracownicom szkoły - Bożenie Grabowskiej i Barbarze Świąteckiej, uczennicom i uczniom Szkoły w Czerwonce, Zuzannie Klauzińskiej.

      

    Wyniki turnieju: 

  • WALENTYNKI w naszej szkole

    WALENTYNKI w naszej szkole

    14 lutego – dzień świętego Walentego, popularnie zwany walentynkami,

    wpisał się już na stałe w harmonogram naszych szkolnych imprez i uroczystości.

    Ten wyjątkowy dzień to okazja do okazania sobie serdeczności, życzliwości,

    ciepła, podjęcia rozważań o miłości i jej sensie. Walentynki szczególnie sprzyjają

    nieśmiałym zakochanym, którym na co dzień brakuje odwagi do wyznania swoich

    uczuć. W tym roku organizatorem walentynek szkolnych była klasa 8 SP z wychowawcą

    p. Marzeną Lompą. Z tej okazji ósmoklasiści przygotowali słodką kawiarenkę oraz

    „Pocztę Walentynkową”. Wszyscy, którzy chcieli przekazać życzenia swoim sympatiom,

    wrzucali kartki walentynkowe do specjalnie przygotowanego pudełka.

    Szczególnym powodzeniem cieszyły się kartki, które własnoręcznie wykonali

    uczniowie kl. 6SP z wych. p. Urszulą Stachowską. Kartki można była nabyć

    podczas kiermaszu walentynkowego. Listy od tajemniczych wielbicieli

    zostały dostarczone do adresatów przez uroczych i sympatycznych listonoszy,

    którzy mieli naprawdę sporo pracy, ponieważ wielu chętnych uczniów

    wzięło udział w tej inicjatywie. Ogłoszono również konkurs na najbardziej kreatywną

    kartę walentynkową. Zwyciężyła praca Julii Warmiak z kl. 5SP. II miejsce zajęły

    ex aequo Adrianna Wasilewska i Julita Gurbisz z kl. 7SP, a III miejsce zajęli ex aequo

    Hubert Grab (kl. 1SP) oraz Krzysztof Kozikowski (kl. 7SP).

    Wyróżnienia otrzymali: Aurelia Augustowska, Kacper Ciechacki oraz Małgorzata Rosiewicz.

    Serdecznie gratulujemy i dziękujemy wszystkim za udział w konkursie.

    W tym dniu obowiązywał także specjalny dress code – ubrania w kolorze

    czerwonym. Klasy, w których wszyscy uczniowie ubrani byli w kolor miłości – czerwień –

    otrzymały słodkie upominki. Zwyciężyła klasa 3G, która wykazała się pomysłowością i

    kreatywnością „od stóp do głów”. II miejsce zajęli uczniowie kl. 3SP, a na III miejscu uplasowali

    się uczniowie kl. 5SP. Cały dzień przebiegł w miłej i przyjaznej atmosferze.

    Wszystkiego dobrego nie tylko w dniu świętego Walentego!!heart

  • OGŁOSZENIE

    OGŁOSZENIE

    UWAGA! W miesiącach: luty i marzec 2019r. zostaną zorganizowane spotkania z rodzicami przyszłych absolwentów klas VIII szkół podstawowych i klas III gimnazjum, podczas których zostaną przybliżone szczegółowe informacje na temat:

    - rekrutacji do szkół ponadpodstawowych/ponadgimnazjalnych,

    - egzaminu ósmoklasisty i egzaminu gimnazjalnego w 2019 r.,

    - wyników ankiety uczniów „Szkoła moich marzeń”,

    - wniosków ze spotkań z dyrektorami szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych w powiecie olsztyńskim. Zebrania z rodzicami zaplanowano w poszczególnych szkołach i terminach wskazanych w załączniku o godzinie 16:00. Rodzice mogą wybrać miejsce spotkania spośród wskazanych w załączniku.KALENDARZ_spotkania_z_rodzicami

  • AKCJA SZKOLNA

    W naszej szkole została zorganizowana akcja pomocy polskim dzieciom na Litwie z miejscowości Dziewieniuszki i Soleczniki, gdzie mieszka około 80% Polaków. Informacja została podana rodzicom, uczniom, pracownikom szkoły tuż przed feriami, a zaraz po feriach, w ciągu czterech dni udało się zebrać mnóstwo potrzebnych rzeczy – w sumie 46 kartonów z książkami, ubraniami i artykułami papierniczymi. Pani Lucyna Ciesielska z Kierzbunia, pomysłodawczyni akcji i osoba aktywnie wspierająca Polaków na Litwie odwiedziła naszą szkołę, wręczyła podziękowania i obiecała, że skontaktuje się z nami w sprawie współpracy między obiema szkołami. Dziękujemy wszystkim, którzy przyłączyli się do tego szlachetnego przedsięwzięcia. Najbardziej aktywni byli uczniowie klasy 3 gimnazjum, Wspólnie zrobiliśmy coś dobrego! Ci, którzy się zagapili i nie zdążyli się do nas przyłączyć mają drugą szansę. W kwietniu powtórka akcji! Ewa Šrajerová – koordynatoryes

  • SUKCES!

    11 stycznia 2019 r. drużyna SKO z naszej szkoły w składzie: Julia Warmiak (5SP), Julia Starzyńska (6SP), Aleksandra Więckowska (6SP) i Hubert Lewandowski (6SP) zajęła I miejsce w IV Forum Ekonomicznym Szkół Gminy Biskupiec, które w tym roku przebiegało pod hasłem "Poszukiwacze skarbów". Jego celem była nauka planowania finansowego i przygotowanie dzieci do podejmowania działań zarządzania finansami osobistymi. Uczestnicy Forum poznali program edukacji finansowej prowadzonej przez PKO Bank Polski S.A. Ogłoszone zostały również wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego "WODA - nasz skarb". II miejsce zajęła Julia Warmiak z kl. 5 SP, a wyróżnienie otrzymała Maja Woytitzky z kl. 2 SP. GRATULUJEMY SUKCESU!! Do konkursu uczniów przygotowała p. Katarzyna Zielińska-Łada - szkolny opiekun SKO.yes

  • WIGILIA SZKOLNA

    WIGILIA SZKOLNA

    21 grudnia 2018 r. w sali gimnastycznej odbyła się Wigilia Szkolna

    z udziałem uczniów, rodziców, nauczycieli, pracowników szkoły oraz

    zaproszonych gości. Wigilia jest w naszej szkole dniem szczególnym.

    Celem tej uroczystości jest przybliżenie tradycji i zwyczajów Świąt Bożego

    Narodzenia, uwrażliwienie na ducha pokoju i miłości. Wspólne świętowanie rozpoczął program

    artystyczny w wykonaniu uczniów pod kierunkiem p. Urszuli Stachowskiej. Świąteczne

    wiersze, kolędy i pastorałki dostarczyły zebranym niezwykłych wzruszeń.

    Po przedstawieniu życzenia zdrowia, szczęścia, pomyślności, wesołych

    i rodzinnych świąt złożyli przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego,

    Pani Dyrektor Małgorzata Flont i Ks. Kanonik Krzysztof Jeżowski.

    Następnie nastąpił wyjątkowy moment uroczystości, czyli dzielenie się opłatkiem wigilijnym.

    Opłatek to symbol pojednania i przebaczenia, znak przyjaźni i miłości. Tradycyjnie na pięknie

    udekorowanych stołach czekały pyszne ciasta przygotowane przez rodziców uczniów,

    czerwony barszcz oraz domowe krokiety z kapustą i grzybami przygotowane

    przez pracowników szkoły. Wszyscy uczniowie otrzymali słodką niespodziankę

    z rąk samego Świętego Mikołaja!

  • IX Mikołajkowy Turniej Unihokeja

    IX Mikołajkowy Turniej Unihokeja

    8 grudnia 2018 roku odbył się IX Mikołajkowy Turniej Unihokeja,

    będący zarazem III Memoriałem Teresy Marchlewskiej

    nauczycielki Szkoły Podstawowej w Czerwonce i współinicjatorki

    tego turnieju. Cel zawodów to produktywne spędzanie czasu wolnego

    przez dzieci i młodzież,integracja międzyszkolna, sportowa rywalizacja

    w duchu „fair play”, „uczczenie” mikołajek. Zaproszenia zostały wysłane do wszystkich szkół

    podstawowych i gimnazjów z Gminy Biskupiec. Gmina zadbała o transport zawodników

    na turniej i powrót do domu. Biskupiecka Federacja Sportu zadbała o nowy sprzęt

    z homologacją do gry, ubezpieczenie zawodników i opiekę medyczną na zawodach.

    Było wszystko, co powinno być - wspomnienie, zabawa, emocje, radość z wygranej

    i gorycz porażki, ale wygrały w tym wszystkim sport i integracja. Dzieci i młodzież

    bawiły się świetnie. W klasyfikacji generalnej zarówno szkół podstawowych, jak 

    i gimnazjów nasza szkoła zajęła I miejsce! Nagrody indywidualne otrzymali:

    Najlepsza Zawodniczka Turnieju:

    kat. kl. VI i mł. Julia Starzyńska - SP Czerwonka

    kat. kl. VII - VIII Paulina Chamyga - SP Czerwonka

    kat. gimnazjum - Amelia Kwiatkowska - Gimn. Czerwonka

    Najlepszy Zawodnik Turnieju:

    kat. kl. VI i mł. - Filip Sawicki - Niepubliczna Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka

    w Biskupcu

    kl. VII - VIII Jakub Kotowicz - SP Czerwonka

    kat. gimnazjum - Filip Rawa - Gimnazjum nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Biskupcu

    Najlepszy Bramkarz:

    kat. kl. VI i mł. - Aleksandra Więckowska - SP Czerwonka

    kat. kl. VII - VIII - Wiktoria Filipek - SP Czerwonka

    kat. gimnazjum - Jakub Kałędek - Katolickie Gimnazjum w Biskupcu 

    Sędziowie turnieju - p. Malwina Kozłowska, p. Jolanta Okuniewska, p. Danuta Frątczak,

    p. Małgorzata Staszak, p. Paweł Gacioch, p. Zbigniew Zastryżny, p. Dariusz Marchlewski

    Nagrody wręczali: p. Małgorzata Flont, p. Janusz Radziszewski, p. Dariusz Marchlewski

    Sponsorzy: Starostwo Powiatowe w Olsztynie, Zakład Doświadczalny, p. Adam Świokło,

    ZM Warmia, Firma Elektrobud, Hurtownia Fox.

    Dariusz Marchlewski

  • SUKCES MUZYCZNY!

    Z dumą informujemy, że uczennica naszej szkoły Amelia Kwiatkowska

    zajęła I miejsce w Międzygminnym Konkursie Kolęd i Pastorałek, który odbył się

    14 grudnia 2018 r. w Kolnie, wykonując utwór "List do Świętego Mikołaja".

    Utwór ten zaprezentowała również 19 grudnia 2018 r. na Międzyszkolnym

    Konkursie Kolęd i Pastorałek, który zorganizowało Katolickie Liceum Ogólnokształcące

    im. Jana Pawła II w Biskupcu. W kat. klasy VIII, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne

    Amelia wyśpiewała I miejsce! Uczennicę do konkursu przygotowała p. Urszula Stachowska. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!yes 

  • Konsulat Świętego Mikołaja

    Konsulat Świętego Mikołaja

    Ponieważ zbliżają się święta Bożego Narodzenia, a na początku grudnia obchodziliśmy Mikołajki, więc nic dziwnego, że maluchy rozpoczęły poszukiwania Świętego Mikołaja. 

    Od kilku lat uczniowie klas edukacji wczesnoszkolnej odwiedzają miejsca, w regionie Warmii i Mazur,  gdzie można spotkać Świetego Mikołaja. Mają już za sobą fantastyczną wizytę w Przystani Świętego Mikołaja, w Ośrodku Wypoczynkowym "Gwarek" (2017) w Pięknej Górze koło Giżycka.

    W tym roku postanowiły odwiedzić  Konsulat Świętego Mikołaja w Kętrzynie.

    To niezwykle czarujące miejsce, gdzie można obejrzeć niesamowite, ręcznie wykonane i ozdobione szklane bombki na choinkę. W tajemniczym starym spichleżu zbożowym, na 3 piętrach, dzieciaki przeżyły niesamowitą przygodę w towarzystwie pomocników Mikołaja: Elfa numer 1 i śnieżynki Kasi.  Podczas wizyty w Konsulacie, samodzielnie wydmuchiwały szklane bombki, uczyły się je dekorować różnymi technikami, a potem uzupełniały niezbędnymi elementami pozwalajacymi je zamocować na choince. Samodzielnie wykonane arcydzieła zostały zapakowane i zabrane do domu....prezent dla najukochańszej osoby. Z pracowni bombek  przeniosły się do elfiej poczty, gdzie na specjalnych kartkach, pisały listy do Świętego Mikołaja i po opieczetowaniu wrzuciły do okazjonalnej skrzynki pocztowej. To była niezwykła przygoda. Kolejne piętro, to polarny plac zabaw. Były tam renifery, sanie, baśniwe stwory i ruchome domki. Wszystkiego można było dotknąć. Na koniec dzieci trafiły do tajemniczej komnaty, gdzie miały spotkać się z Mikołajem...Okzało się, że trafiły do muzeum, gdzie przechowywane są najwspanialsze i najstarsze okazy bombek. Mimo, że nie udało się tym razem spotkać z brodatym dziadkiem spełniającym życzenia grzecznych dzieci, to i tak wszyscy byli zachwyceni wizytą w fabryce bombek.

    Kontynuując poszukiwania i tematykę świąteczną, w ramach lekcji w terenie, uczniowie klas O-III,  w nastepnym tygodniu wyruszyli do kina Helios w Olsztynie na film "Czarodziejka Lili ratuje święta". Tam spotkała je miła niespodzianka...pojawili sie bowiem pomocnicy świętego Mikołaja, którzy rozdawali mikołajkowe prezenty. Film bardzo się podobał. Dzięki Lili dzieci nauczyły sie jak odróżniać dobro od zła oraz jak ważne jest, aby uważać na to o co proszą w listach świetego Mikołaja, bo nie zawsze może się to dobrze skonczyć. Nasza szkolna przygoda skończyła się bardzo dobrze.

    W przyszłym roku kolejna próba spotkania z Mikołajem. Szukamy innego czarownego miejsca. Może to będzie wioska elfów albo wioska Świętego Mikołaja? (MK)

  • Światowy Dzień Pluszowego Misia

    Światowy Dzień Pluszowego Misia

    Od 2002 roku, 25 XI  w Polsce obchodzimy Święto Misia. W naszej szkole jest to tradycyjna impreza dla uczniów edukacji wczesnoszkolnej, Już od kilku lat odpowiedzialni za jej przygotowanie są uczniowie klasy II we współpracy z wychowawcą i rodzicami. W tym roku impreza miała charakter sportowy, ale nie zabrakło w niej elementów edukacyjnych.

    Uczniowie klas 0-III, podzieleni na 6 zespołów, mieli wykonać 12 różnych zadań sprawdzających ich  sprawność ruchową i umysłową, umiejętność współpracy w grupie, odpowiedzialność za wykonywane zadania, znajomość zasad zdrowej rywalizacji oraz przede wszystkim chęć wspólnej zabawy. Za każde dobrze wykonane zadanie grupa otrzymywała punkty - litery, które na koniec miały pozwolić poznać dzieciom postać sekretnego misia - KAPRALA WOJTKA. 

    Jak podaje Wikopedia, ten wyjatkowy miś Wojtek (ur. 1941 w pobliżu Hamadan w Persji, zm. 2 grudnia 1963 w Edynburgu) – był to syryjski niedźwiedź brunatny adoptowany przez żołnierzy 22 Kompanii Zaopatrywania Artylerii w 2 Korpusie Polskim dowodzonym przez gen. Władysława Andersa. Niedźwiedź brał udział w bitwie o Monte Cassino. W jednostce nadano mu stopień kaprala....

    Zabawa przebiegała w bardzo miłej i gorącej atmosferze. Dzieciaki sprawiły się na medal zarówno podczas zadań edukacyjnych jak i sportowych. Nagrodą za ich zaangazowanie, był słodki "misiowy" poczęstunek. Była też duchowa uczta - czytanie przez panią dyrektor Małgorzatę Flont, fragmentów książki łukasza Wierzbickiego "Dziadek i niedźwiadek". 

     

    Książka napisana pod honorowym patronatem pani generałowej Ireny Anders, niezwykle ciekawie i zabawnie opowiada prawdziwą historię niedźwiedzia Wojtka - czworonożnego przyjaciela żołnierzy z Armii Andersa, który przebył z nimi cały szlak bojowy przez Iran, Irak, Palestynę, Egipt do Włoch.... Google Books

    Zachęcamy do jej przeczytania wszystkich uczniów, nauczycieli i rodziców!  (MK)

  • Lekcja Patriotyzmu i Historii

    Lekcja Patriotyzmu i Historii

    9 listopada 2018 r. w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji

    100-letniej Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę.

    Dla Polaków 11 listopada 1918 roku był dniem triumfu. Po latach niewoli

    Polska odzyskała wolność. 11 listopada to symbol miłości do Ojczyzny,

    wiary i walki o zwycięstwo. O godzinie 11:11 uczniowie, nauczyciele, rodzice

    oraz zaproszeni goście odśpiewali hymn państwowy (wszystkie cztery zwrotki) –

    czcząc w ten symboliczny sposób niepodległość Polski oraz przyłączając się

    do ogólnopolskiej akcji pt. „Bicie Rekordu Dla Niepodległej”. Następnie uczniowie klasy

    czwartej i ósmej szkoły podstawowej oraz trzeciej gimnazjum – pod kierunkiem

    p. Bogumiły Brodzik - wprowadzili zebranych w atmosferę wydarzeń poprzedzających

    datę 11 listopada 1918 roku. Recytowane wiersze i śpiewane pieśni patriotyczne

    pozwalały zrozumieć rozterki i uczucia walczących o niepodległość. Uczniowie

    przybliżyli tragiczne losy naszego kraju – rozbiory Polski, Powstanie Listopadowe,

    Powstanie Styczniowe, I i II Wojna Światowa… Największy nacisk położono jednak

    na ukazanie ducha narodu polskiego, który w czasie wielu lat niewoli, stale wychodził

    z inicjatywą walki za ojczyznę i jej kulturę, język, obyczaje, religię i wartości.

    Na apelu nagrodzono również uczestników konkursu historyczno-plastycznego

    pt. „20 POSTACI NA 100 LAT NIEPODLEGŁOŚCI”, którego organizatorem

    była Szkoła Podstawowa w Czerwonce. Zwyciężyła praca Oliwii Olszewskiej

    ze Szkoły Podstawowej im. Flagi Polski w Kobułtach. II miejsce zajęli

    ex aequo Stanisław Mężykowski (SP Kobułty) oraz Lena Sznar (SP

    3). III miejsce również ex aequo zajęli – Wiktor Mierzejek (SP Bredynki)

    i Hubert Lewandowski (SP Czerwonka). Wszystkim zwycięzcom, wyróżnionym

    i uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy i dziękujemy za udział.

    W ramach obchodów 100-lecia Odzyskania Niepodległości 11 listopada 2018 r. odsłonięto

    Pamiątkowy Kamień przed szkołą. Wcześniej uczestnicy uroczystości wzięli udział

    we Mszy Św. w Kościele. Następnie odbył się występ młodzieży.

    Uczestnicząc corocznie w obchodach Święta Niepodległości dajemy wyraz

    pamięci o tych wszystkich, dzięki którym żyjemy dzisiaj w wolnej Polsce.

strona: